Завдяки ініціативі кандидатки у народні депутати України по виборчому округу №196 Ірини Ванникової щодо співпраці влади та бізнесу, працівники бюджетних установ зможуть вчасно отримати заробітні плати та відпускні.

Останніми тижнями на Черкащині склалась просто катастрофічна ситуація з виплатами заробітної плати працівникам бюджетної сфери – медикам, соціальним працівникам, освітянам. Так, до громадської діячки, лідерки ГО «Розвиток територіальних громад» Ірини Ванникової з листом про допомогу звернулось Городищенське територіальне медичне об’єднання, де працює 376 медичних працівників. За червень дефіцит коштів зарплатного фонду становить у них 450 тисяч гривень.

«Я вже два роки працюю по Черкаській області  і повсякчас стикаюся з проблемою, що бюджетникам недоплачують зарплати. Вони й так отримують не найвищу платню, для них кожна копійка на рахунку, а тут іде сезон відпусток. А грошей у місцевих бюджетах немає, – розповідає Ірина Валеріївна. – Люди скаржаться: «За що нам жити?», «Як нам виживати?», «Куди іти? До кого звертатися? Допоможіть!». Крім того, під загрозою закриття сільські ФАПи, а це взагалі катастрофа для села. Якщо бабуся в селі не матиме змогу поставити крапельницю або не буде кому їй води піднести, то що робити? І це, очевидно, проблема системна, що її своїми силами місцеві бюджети не здолають. Тому я звернулася до підприємств, зареєстрованих в області, з проханням наповнити бюджети, щоб допомогти з виплатами працівникам бюджетної сфери».

Першим на звернення Ванникової відгукнулось ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП, яке очолює Олександр Воскобойнік.

«Ми постійно моніторимо проблеми, що актуальні для Черкащини, і маємо визнати, що ситуація насправді серйозна. По Канівському району зараз гостро стоїть питання закриття шести ФАПів через брак фінансування. По Катеринопільському району заборгованість 50 тисяч техпрацівникам, що працюють в школах.  Саме тому, розуміючи відповідальність перед нашими громадами, «Урожай» ухвалив рішення, що до кінця дня 5 липня на рахунки районних державних адміністрацій та ОТГ зайдуть кошти в межах десяти мільйонів. Це дофінансування за рахунок додаткового надходження ПДФО. Так, ми розуміємо, що всім не можемо допомогти, але це та частинка, що допоможе закрити найболючіші проблеми регіону. Ми наразі провели  перемовини з головами ОТГ щодо того, на які саме першочергові потреби підуть виплачені «Урожаєм» кошти», – зазначив Воскобойнік.

Як справедливо нагадала Ірина Ванникова, соціальна допомога від «Урожаю» амбулаторіям, школам, дитячим садочкам та іншим важливим соціальним об’єктам триває роками.

«Сподіваюсь, що «НВФ «Урожай» не залишиться єдиним підприємством, яке відгукнулось на мій заклик. Адже справа не в мені – справа у людях, які тут живуть і працюють. Ситуація, коли вони не отримують зароблених грошей – неприпустима. А бюджетоутворюючих підприємств в області кілька десятків. І бізнес в наш час повинен не лише заробляти гроші, а й бути соціально відповідальним», – вважає кандидатка у депутати.

Відповідальність перед громадою підприємців та народних обранців – ось запорука розвитку та процвітання нашої країни, наголошує Ванникова.

«Через два тижні наша країна і ми всі зробимо відповідальний вибір – оберемо депутатів Верховної Ради. І від нашого вибору залежить розвиток і країни, і кожного міста та села. Головне – не схибити, не обрати знову тих, кому байдужі потреби людей, – старі корупційні кадри, які думають лише за власні кишені. Нашому краю потрібна людина, яка знає проблеми регіону, якій вірять усі – і виборці, і місцева влада, і місцевий бізнес. Наш депутат повинен розуміти, як працює влада, як працює бізнес, як узгодити їхні інтереси таким чином, щоб у результаті виграли люди. Це має бути депутат від громади, що може комунікувати із бізнесом, із владою для того, щоб це несло користь людям. Я знаю, як це все працює, як все це узгодити, бо вже кілька років працюю на окрузі. Ми реалізували з підприємством «Урожай» низку соціальних проектів. Це розвиток інфраструктури регіону, це допомога медичним закладам, це допомога школам, сім’ям АТОвців, мобільні бригади лікарів, що їздять у села, де немає ФАПів. Я нещодавно порахувала, що за останні 300 днів я проїхала 150 тисяч кілометрів черкаськими дорогами. Це близько 200 населених пунктів. І мабуть, немає жодного ФАПу, школи, бібліотеки, клубу на округу, куди б я не заїхала, де б я не поспілкувалася з жителями, де б не допомогла. Обирайте досвідчених та відповідальних», – закликала виборців Ванникова.

Поліна Котова