1 червня 1895 року при Земській управі у центрі м. Золотоноша була заснована метеорологічна станція «Золотоноша». У 1901 році вона була перенесена в сад сільськогосподарської школи на хутір Куличевський. У той час на станції вимірювання проводилися за допомогою барометра, психрометра Августа, флюгера, дощоміра, термометрів. У 1935 році метеостанція поповнилася такими приладами: барограф, нефоскоп Бессона, термограф, випаровувач, установлена вежа для візуальних спостережень за метеорологічною дальністю видимості. Розповів голосний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


У серпні 1936 року метеостанція Золотоноша була перенесена на нове місце в будинок по вул. Новодмитрівській, №41/2, де знаходиться і нині. На той час метеостанція проводила метеорологічні спостереження в 4 строки, а штат складався лише з 3 працівників.

blank

За буремних часів Другої світової війни, метеостанція зазнала чимало втрат. Так, 30 серпня 1941 року внаслідок ворожого бомбардування метеостанція припинила спостереження і вдалося їх відновити лише 20 вересня 1943 року.

28 червня 1944 року на метеостанції установили телефон і з того часу приступили до передачі телеграм по телефону. В цьому ж році був встановлений ртутний барометр, який при відсутності електроенергії використовуються і понині. У 1946 році станцію очолив Чернега С.М., який попрацював до 1952 року. А з 16 серпня 1953 року начальником став Литвиненко Ю.Х., який до цього працював спостерігачем. Литвиненко Ю.Х. пропрацював на метеостанції до 1976 року – 29 років.

blank

На зміну у 1976 році прийшла його донька Рибак Валентина Юріївна, яка очолює колектив станції і понині. родинна династія присвятила роботі на благо і розвиток гідрометслужби 73 роки.

Нині станція працює за програмою 2-ого розряду. Колектив складається із 7 працівників: начальник, 5 техніків-метеорологів та технік-агрометеоролог. Проводяться метеорологічні, агрометеорологічні, радіометричні та спостереження за станом забруднення навколишнього середовища.

Значну увагу колектив приділяє оперативному інформуванню жителів міста та району про фактичні погодні умови, прогноз погоди та про ускладнення погодних умов.

blank

За вагомий внесок у розбудову гідрометеорологічної служби, ефективну взаємодію з підприємствами, установами, організаціями регіону та з нагоди 125 річниці утворення, колектив метеорологічної станції нагороджений Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації і обласної ради.

blank