Планшети дуже допомагають людям в роботі, навчанні, розвагах. Для того, щоб пристрій виконував всі потрібні функції й не зависав під час роботи, потрібно обрати найоптимальніший варіант.

Ми пропонуємо ознайомитись із переліком правил, які варто врахувати перед покупкою якісного планшету.

Призначення

Перш ніж піти в магазин і почати розглядати планшети в Черкасах, варто визначитись для чого саме вам потрібен пристрій.

  • Робота з документами та пошук в інтернеті. Для цього підійдуть моделі невеликих розмірів, які не займають багато місця і мають маленьку вагу. Ідеальний варіант 8-9 дюймів.
  • Для перегляду фільмів/відео. Основним критерієм вибору тут стане дисплей. Потрібно, щоби він якісно та чітко передавав зображення.
  • Для роботи. Це має бути планшет, який наближений до ноутбука, з можливістю підключити мишку, клавіатуру, а також із достатнім обсягом пам’яті. Дехто обирає моделі з підтримкою SIM-картки.
  • Для ігор. Такі планшети повинні бути максимально потужними й продуктивними. Варто звертати увагу та процесор, кількість ядер та оперативну пам’ять.

Продуктивність

Варто зауважити, що планшет ніколи не стане повноцінною заміною ноутбука, але на процесор все ж таки дуже важливо звертати увагу, адже від цього буде залежати швидкість роботи, виконання задач, запуск програм, підтримка ігор тощо. Найкращими процесорами вважаються: Qualcomm Snapdragon 800, Intel Core m3, m5, Intel Core i3, i5, MediaTek Helio X10, X20 та всі новіші. При цьому частота повинна бути в межах 1,2-2,6 ГГц, а кількість ядер від 4 до 8.

Крім процесора, слід звертати увагу на оперативну пам’ять. Вона має бути за обсягом не меншою, ніж 4 Гб. Якщо ви бачите моделі із ОЗП 1-2 Гб, навіть не розглядайте такий варіант. Що стосується вбудованої пам’яті, то варто відштовхуватись від власних потреб. 32 Гб вистачить для звичайної роботи, зберігання ігор, перегляду фільмів. Надто великий обсяг не варто обирати, бо це будуть даремно витрачені кошти й незаповнена пам’ять.

Дисплей

Від дисплею залежить, чи буде вам комфортно взагалі працювати за планшетом і чи буде якісне зображення. Слід звертати увагу на матриці, які використовує виробник:

  • TN, LCD. Найбільш бюджетний варіант. Це рідкокристалічна система, яка з переваг має низьку ціну. У фільмах та відео кольори будуть ненасичені, контрастність погана, передача чорного – неякісна.
  • IPS. Найпопулярніші в сучасних моделях. Матриця добре передає колір, має кут огляду 178 градусів і високу контрастність. Відрізняються довгим терміном роботи.
  • AMOLED. Найдорожчий варіант, котрий можна зустріти в планшетах від Samsung. Матриця чудово передає чорний та інші кольори, картинка на таких екранах реалістична та яскрава.

Якщо говорити про розмір дисплею, то варто орієнтуватись на власні потреби. Одні обирають маленькі та компактні моделі, іншим зручні лише великі планшети.

Перед покупкою варто звернути увагу на три критерії, які описані вище. З усім іншим допоможуть розібратись консультанти з магазину allo.ua у Черкасах. На сайті велике різноманіття брендів, моделей і максимально доступні ціни.