В колекції Черкаського зоопарку нараховується біля 40 видів змій, з яких в експозиції 35 видів. Серед них є також отруйні. Повідомляють у зоопарку та нагадують, що в липні відзначається Всесвітній день змій (World snake day – July 16th).

З давніх-давен змія є одним із найстаріших міфічних персонажів і шанується цивілізаціями усього світу. Їй приписують найрізноманітніші образи, як позитивні так і негативні.

На сьогоднішній день на Землі відомо біля 3458 видів змій, які поширені від напівзамерзлої тундри північної Канади, до вологих тропічних джунглів екватора і більшої частини світового океану. Змії є високоспеціалізованими хижаками. Вони відіграють дуже важливу роль в балансі будь-якої екосистеми.

blank

Змії мають найрізноманітніші розміри і забарвлення. Наприклад, кобра королівська є найбільша за розміром отруйна змія у світі, і в той же час найрозумніша серед усіх інших видів змій. Найбільша у світі за розмірами неотруйна змія – анаконда звичайна, яка досить просто може здолати навіть людину. На острові Барбадос у Карибському басейні американський учений з Державного університету Пенсільванії знайшов найменшу змію на світі, яка запросто вміщається на монеті діаметром 24,26 мм. Цей вид змій, який отримав назву Tetracheilostoma carlae (синонім Leptotyphlops carlae), зовсім не отруйний, а харчується він зазвичай личинками та термітами. Однією з найкрасивіших змій у світі є райдужний пітон. Коли на його луску під певним кутом потрапляють сонячні промені, то вона переливається усіма кольорами райдуги.

blank

Всесвітній день змій був заснований з метою допомогти людям дізнатись більше про цих плазунів і про те, на скільки важливу роль відіграють ці тварини в екоситемах.

blank