Черкащанка Ніна Чертова навіть у 80 років займається спортом, танцювальною аеробікою, взимку проходила по 10 кілометрів на лижах. Як їй це вдається? «Головне – змусити себе подолати лінощі і рухатися, бо рух – це життя!», каже жінка.

Ніна Чертова народилася 1940 року в російському місті Вологда, а після війни з родиною переїхали на північ, до Мурманська. У повоєнні роки фізичні культура і спорт дуже популяризувалися в країні, тож Ніна Іванівна з юних літ займалася акробатикою, ковзанами, ходила на лижах. Розповідають про черкащанку у департаменті соцполітики міської ради.

blank

У Мурманську познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, який служив на атомній підводній лодці. Закінчила московський інженерно-будівельний інститут, а коли Віталій Іванович вийшов у відставку, приїхали з ним жити у Черкаси, в його рідні місця. Швидко виросли і стали самостійними син і донька, з’явилися онуки і праонуки.

blank

Але Ніна Іванівна все така ж активна. І залюбки пристала на пропозицію знайомих відвідувати територіальний центр соціальних послуг на вул.Пушкіна. «Мені там подобається обслуговування, дружелюбна команда фахівців і соціальних працівників», – каже вона. Спортивна секція, аеробіка, танці – жінка скрізь бере участь. Більше того: щоразу на заняття вона ходить пішки із Південно-Західного району Черкас на Казбет, а опісля – так само пішки назад. Робить це разом зі своїми друзями і сусідами подружжям Конякіних, теж активістами територіального центру.

blank

Цього року Ніна Чертова узяла участь у конкурсі краси для жінок срібного віку «Файна пані», який організував терцентр за підтримки міської влади Черкас. «Я дуже хвилювалася, бо російськомовна. Однак за підтримки друзів усе минуло чудово. Я гарно продекламувала вірш і розповідала про себе українською мовою. Хоча і з акцентом, але мені все вдалося.»
Вона була найстаршою учасницею конкурсу «Файна пані»: цьогоріч їй виповниться 81.