Прокуратура Черкаської області направила до Смілянського міськрайонного суду обвинувальний акт стосовно 6 осіб, які, за версією слідства, у період з березня до липня 2019 року, на території Смілянського району Черкаської області та Васильківського району Київської області займалися злочинною діяльністю, пов’язаною з незаконним збутом психотропної речовини – амфетаміну, а також незаконним виготовленням, придбанням, перевезенням, зберіганням прекурсору – фенілнітропропену в особливо великих розмірах з метою його використання для виготовлення амфетаміну. Крім того, за даними слідства, обвинувачені незаконно виготовляли та зберігали у винайнятих помешканнях психотропну речовину – 4-метиленкатилон в особливо великих розмірах. Усього у ході розслідування у вказаних осіб вилучено майже 108 кг фенілнітропопену, 29 літрів соляної кислоти, 0,35 г амфетаміну, електронні ваги та інші предмети й речовини, призначені для виготовлення прекурсору.

Їм інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 3 ст. 309, ч. 2 та ч. 3 ст. 311 (незаконний збут психотропної речовини, незаконне  виготовлення, придбання, перевезення, зберігання прекурсору в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Діяльність вказаної групи припинена працівниками прокуратури області спільно з Управлінням СБ України в Черкаській області та слідчого управління ГУНП в Черкаській області.

Довідково: за вказані дії передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Повідомляє пресслужба прокуратури Черкаської області.