Цього року в черкаському зоологічному парку мало розпочатися будівництва авіарію для птахів та променадної алеї. Роботи зупинилися через повномасштабну війну. Про плани, які довелося відкласти, у коментарі “18000” розповів директор зоологічного парку Євгеній Ван.

За його словами, до 2024 року у черкаському зоопарку мало бути реалізовано три проєкти, які йшли один за одним: авіарій, будівництво суспільної (променадної) алеї для відвідувачів та будівництво нового тераріума. Усі ці проєкти мали фінансуватися корпорацією Roshen. Зокрема, цьогоріч зоопарк мав отримати близько 70 мільйонів.

– Але зараз фінансування таких проєктів зупинилося, – зазначив Євгеній Ван. – Плани в нас залишаються, але я не знаю, як війна вплине на графік цих робіт і коли ми почнемо будуватися.

Він додав: у минулому році комунальне підприємство отримало приблизно 5 га додаткової площі для розбудови зоопарку. Будівництво мало розпочатися в березні цього року.

– Ми планували будувати нову унікальну експозицію для зоопарків України – авіарій. Йшлося про дуже велику площу: більше 5 тисяч кв. метрів повинно було накритися сіткою з усім зеленим масивом, який там розташовувався. Але війна внесла свої корективи, тому зараз нічого не будуємо. Виконуємо лише дрібні ремонти та будуємо вольєри для перетримки евакуйованих тварин, – пояснив Євгеній Ван.