Лідію Радченко з села Гордашівка, що на Тальнівщині, на городі вкусив невідомий павук. Жінка виривала траву перед обмолотом ячменю і відчула пекучий біль. Відсахнувшись, побачила на пальці руки павука, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

– Я зрізала молодий молочай і вже думала йти, – згадує Лідія. – Але побачила ще залишки і повернулась. Лівою рукою тримала рослину і відчула, що щось вкусило за палець. Подумала, може, вкололась. Подивилась, а біля нігтя сидів темного кольору павук. За розміром, як ґудзик сорочки. Тріпнула рукою і він відпав.

Жінка одразу випила протиалергійний препарат.

– Почало дуже пекти, – продовжує Радченко. – Я пішла помити руки з милом, йодом палець обмастила і випила протиалергійне. Палець вже не просто пік, а дуже болів. Місце укусу почервоніло і там залишились дві маленькі світлі плями. Вночі піднявся тиск. Ледь збила. Не знаю, чи це така реакція організму була, чи просто перехвилювалась. Бо дуже злякалась тоді. На ранок вже нічого не пекло.

Добре роздивитись, який саме павук вкусив, постраждала не встигла. Проте за два дні після випадку, побачила його в зібраному ячмені.

– 26 липня комбайн зібрав урожай на городі, – пояснює Лідія Радченко. – Коли знесли ячмінь, серед зерен помітила того самого павука. Він став у позу, ніби готувався до нападу. Хотіла обережно його сфотографувати, щоб інші люди знали й остерігались. Але чоловік швидко викинув його. Без рукавиць тепер боюсь на город виходити.

За описом, павук схожий на молодого південно-російського тарантула. Самицю такого нещодавно зуміла сфотографувати Діна Шарко з Ватутіного.

– Йшла неподалік від залізничної колії й помітила дивну нірку, «оздоблену» павутиною, – розповідає дівчина. – З’ясувала, що там живе самиця південно-російського тарантула. Повернулась на те місце і не одну хвилину нерухомо чекала, поки павук вилізе. Тарантул була саме з мішечком із яйцями. Вилізла грітись, ймовірно.

Укуси цих тарантулів неглибокі й за відчуттями схожі на укус бджоли. При цьому поранене місце дуже пече. Та для людей з алергію це може мати серйозніші наслідки. У тяжких випадках – утруднене дихання, нудота, блювота, запаморочення, нерідко розвивається анафілактичний шок. Фахівці радять звертатись до медиків, якщо, наприклад, після укусу підіймається температура чи почалась нудота та блювання.