Вага – 28 грамів, зріст – сім сантиметрів. Вітаємо, у вас хлопчик. У переддень нового року зоолог відділу ссавців Черкаського зоопарку Максим Григор’єв став “татом” для хлопчика-з-пальчика новонародженої біловухої ігрунки, яку народила самичка. Розповідає Тетяна Роговська в газеті “Вечірні Черкаси“.

За словами директора Черкаського зоопарку Євгенія Вана, поповнення було у біловухих ігрунок. Трійко малюків поставило задачу перед співробітниками, адже самичка може вигодувать тільки двійко малюків, які і лишились біля мами, а третього малюка забрав зоолог відділу, який самостійно вдома вигодовує малечу.

– Випадки, коли мама таки вигодовує трійко малюків, бувають, але дуже рідко. Зазвичай пропадає або одне, або навіть і троє малюків. Аби не ризикувати, ми вирішили відділити найслабшу дівчинку від мами. Тричі за рік ігрунка народжувала трійні. Це для неї норма, – говорить Максим Григор’єв.

Як і у всіх представників сімейства, в першу чергу про потомство турбується батько. Він носить дитинчат на своїй спині, приносячи матері тільки для годування. Тож для новонародженого Максим став і татом, і мамою.

– У пілкуванні про малюків бере участь вся група – і батьки, і старші братики-сестрички, тому я, можна сказати, за всю сім’ю віддуваюсь. Мої колеги дуже підтримують мене – і інформативно, і морально, – зазначає Максим.

Молодий чоловік не має дітей, тож він фактично проходить професійний курс підготовки молодого бійця. Адже як йому розповіли колеги, глядіти ігрунку – те саме, що глядіти дитину.

Спочатку Максим годував малюка кожні півтори години дитячою молочною сумішшю через інсуліновий шприц, тобто про сон можна забути. Згодом, як малюк набереться сил, планує перейти на двогодинний-тригодинний інтервал. Через режим, часті годування Максиму довелося піти в «декрет».

Будиночком і ліжком для мавпочки служить кошик із пледом і м’якою іграшкою-«грілочкою» у ній.

Максим ділиться, що малюк має ті ж проблеми, що й звичайна дитина: запори, коліки, нічні плачі. Тож рятує масаж животика, пахових зон, теплі ванночки.

Це та сама дитина, однак дуже маленька. Простягуєш палець, вона чіпляється за нього, видряпується на долоню й тримається. Про повернення до мами йтиметься, як малеча окріпне.

– Мама має сприйняти своє дитя, однак усе завжди індивідуально. Спочатку малюк знаходитиметься відокремлено в окремій клітці в вольєрі, аби поспостерігати, як мама сприйме дитину. Якщо конфліктних ситуацій не буде, маля випустимо у вольєр, – ділиться планами Максим.

Домашню кішку довелось ізолювати, відселити в іншу кімнату, аби не зашкодила новому члену сім’ї, адже зізнається Максим, пухнаста дуже ревнива.

Коли дитина хоче їсти або має іншу проблему, вона привертає увагу плачем, а ігрунка пищить і кричить. Однак сусідам нова жителька не доставляє проблем, адже, за словами Максима, має спокійний характер, не галасує.

У холодний зимовий період у Черкаського зоопарку бебі-буму не очікують.

– Бебі-буму серед приматів, птахів, копитних очікуємо у квітні-травні-червні, – говорить Євген Ван.

Максим Григор’єв працює в зоопарку два роки, і це для нього не перший досвід такої опіки. Свого часу він уже глядів носух.