В Умані відбулось чергове засідання комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та встановлення пам’ятних знаків в Уманській міській територіальній громаді. Інформує сайт УманьNews.City.

blank

Під час засідання члени комісії та присутні містяни розглянули пропозиції, що надійшли від уманців і мешканців інших міст. Загалом до міської ради надійшло більше 200 пропозицій нових назв уманських вулиць. Нагадаємо, що на попередньому засіданні члени комісії до перейменування визначили 73 вулиці Умані.

Під час засідання секретар Уманської міської ради Катерина Терещенко ознайомила усіх із пропозиціями, що надійшли від уманців, колективів, громадських організацій, активістів з інших міст — наприклад, від депутатки Бучанської районної ради Київської області та від командира в/ч А1789. Також свої пропозиції озвучили присутні на засіданні представники громадськості. Зокрема говорили про перейменування вулиць іменами загиблих за Україну уманських Героїв.

Загалом, серед пропозицій імена відомих українських діячів культури, науки, релігії, знакові історичні постаті та події, уманці, які загинули у війні росії проти України, відомі уманці. Наприклад, такі пропозиції: Курмашева, Никонця, Косенка, Патона, Комарова, Чорновола, Січових стрільців, Кібогів, Драгоманова, Шпильового, Параджанова, Яновського, Лук’яненка, Курбаса, Гулака-Артемовського, Коновальця, Сірка, Орлика, Шептицького, Гончара, Нігояна, Володимира Великого, Болбочана, Сагайдачного, Вербицького, Гузара, Наливайка, Розумовського, Куліша, Крушельницької, Чучупаки, Повстанців, Українську, Перемоги, Антонова, Героїв Крут, Гаврилюка, Героїв Ворзеля, Ольги Діденко та інші. А також на честь країн з містами яких Умань має дружні стосунки.

Також окрім пропозицій про нові назви вулиць надійшли звернення залишити назви деяких вулиць Умані без змін, наприклад, Герцена та Воїнів-Інтернаціоналістів.

— Сьогодні відбулось чергове засідання комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та встановлення пам’ятних знаків в Уманській міській територіальній громаді. На засіданні ми розглянули пропозиції, які надійшли до Уманської міської ради від громадськості та активістів міста. На засідання були запрошені всі члени комісії та громадськість. Обговорили усі назви, які були запропоновані на перейменування наших вулиць. Дехто висловлював пропозицію, що його вулицю не потрібно перейменовувати, люди зробили обґрунтування. Думаю, члени комісії приймуть ці зауваження до уваги. Також надійшло багато пропозицій про перейменування вулиці на честь Івана Косенка, думаю, члени комісії також розглянуть цю пропозицію. На наступному засіданні члени комісії вже розглянуть всі пропозиції, які їм будуть надіслані на електронну пошту і будуть точніше визначати назву кожної з вулиць. До перейменування пропонується близько 70-ти вулиць, — підсумувала засідання Катерина Терещенко, секретар Уманської міської ради.