Неодноразово до екологічної інспекції надходили скарги щодо невпорядкованого стихійного сміттєзвалища в селі Худяки, по дорозі на виїзд із села в сторону Кременчуцького водосховища, адміністративні межі Леськівської об’єднаної територіальної громади Черкаського району. Про це повідомив начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

13 травня 2020 року працівниками Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу було здійснено виїзд на місце та встановлено, що не подалік села Худяки на узбіччі дороги, яка веде до водосховища знаходиться стихійне сміттєзвалище твердих побутових відходів.

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про відходи» та ст. 33 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування належать питання, пов’язані з належним контролем, організацією та безпечною утилізацією відходів на підконтрольній території.

Голову Леськівської об’єднаної територіальної громади за результатами позапланової перевірки притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення та надано припис з вимогою вжити заходів для ліквідації стихійного сміттєзвалища.

blank

blank

Як ми бачимо орган місцевого самоврядування належно відреагував на вимоги екологічної інспекції та вжив заходів щодо наведення порядку на підконтрольній території. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3579186142098521&id=100000215121125

Але ми також хотіли зварнутись до жителів населеного пункту та до рибаків-любителів з проханням не викидати сміття на узбіччя дороги, а тільки в місцях які для цього визначені.