Сьогодні працівники “Черкасиводоканалу” та депутат Черкаської міської ради Олександр Радуцький заявили, що на підприємстві склалась критична ситуація через втручання в роботу міського голови Анатолія Бондаренка.

Нагадаємо, як ми вже писали раніше, команда міського голови Анатолія Бондаренка вирішила взяти під контроль одне з найуспішніших підприємств міста – “Черкасиводоканал”. Нещодавно на водоканал мер відправив комісію міськвиконкому, щоб вони накопала на директора якісь фінансово-господарські порушення. За словами працівників, підприємство було фактично паралізоване. А очільник КП Сергій Овчаренко потрапив до лікарні після того, як його відсторонили від посади, однак призначив замість себе в. о. директора професійну і віддану підприємству людину – заступницю Світлану Лісковець. Яку вже 5 листопада розпорядженням міського голови було також відсторонено від посади.

На повідомлення в ЗМІ оперативно відреагував на своїй сторінці у “Фейсбук” Анатолій Бондаренко.

“Інформую, що перед початком нового бюджетного року комісія міськради перевіряє фінансово-господарську діяльність низки комунальних закладів. Ми хочемо об’єктивно перевірити, наскільки ефективно використовуються бюджетні кошти, з’ясувати, чи не було фінансових порушень. У жодному разі питання звільнення директора не стоїть, як і приватизації цього підприємства. Зараз воно одне з найкращих у нашому місті як за якістю надання послуг, так і за рівнем обслуговування населення. Тим більше ми завжди виступали за розвиток комунальних підприємств, для цього поступово купуємо нову техніку та обладнання”, – написав Бондаренко.

Однак, з огляду на обставини, – злукавив. Бо на жодному із черкаських комунальних підприємствах такі перевірки, як на водоканалі, не проводяться, а директорів не відсторонювали від посад. Адже подібне можливе на час перевірки лише тоді, коли перевірка та відбувається, хоча б, в рамках розслідування кримінального провадження. Зрештою, саме так – за рішенням суду – правоохоронці намагаються відсторонити самого Бондаренка на період розслідування низки його порушень. І що цікаво, у мерії нині працює кілька високопосадовців, по яких тривають кримінальні розслідування, яких вже відсторонювали від посад у судах, однак мер не поспішав підписувати щодо них свої розпорядження.

Прізвище директора водоканалу серед цих “стрьомних” чиновників, ясна річ, не фігурує. Однак, як припустив трудовий колектив, Сергій Овчаренко просто заважає команді Бондаренка об’єднати водоканал із “Черкаситеплокомуненерго”, а потім продати Дмитру Фірташу, оскільки його “Азот” не вилазить із боргів перед “Черкасиводоканалом”, і сумнівну оборудку цю плекали ще за часів попередника Бондаренка. Можливо, саме тому у такий дикий спосіб на посаду в. о. директора водоканалу призначили депутата міськради із оточення Павла Карася, що зараз очолює “Черкаситеплокомуненерго”, Григорія Кузьменка, якого рік тому впхнули на підприємство на спеціально створену посаду заступника директора із загальних питань.

Варвара Горова