Промайнула перша половина календарної зими, яка «похизувалася» 16-18º морозами, сніговим покривом висотою 8-10 см, з надмірною кількістю опадів у грудні, сильним вітром 19-22 м/с, різкими коливаннями температури повітря та атмосферного тиску у січні. А ще – вразила блискавкою та грозою, що є дуже рідкісним явищем на Черкащині у зимовий період. Не зважаючи на різкі зміни погоди перша половина нинішньої зими з температурою 1º морозу, що на 2º тепліше кліматичної норми. Причиною такої нестійкої погоди були активні атлантичні циклони. Розповів головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Значних змін у синоптичній ситуації не прогнозуємо. Циклони продовжують «керувати» атмосферою, тому погода залишиться нестійкою, з рвучким вітром, в окремі дні він досягатиме небезпечних значень 17-22 м/с. Проте, коливання атмосферного тиску будуть менш інтенсивними, відлиги – слабшими, а морози – сильнішими.

Найближчої ночі атмосферні фронти проявлять себе мокрим снігом та снігом, вдень інтенсивність опадів зменшиться. На дорогах ожеледиця. Рвучкий вітер 17-22 м/с. Температура вночі 3-8º морозу, вдень 1-6º морозу.

Н Водохреще 19 січня, яке завершує цикл новорічних свят, прогнозуємо морозну погоду з температурами вночі -4..-9º, вдень 0..-5º. Любителям Хрещенських купань слід бути уважними та обережними. За останні 30 років у 5 роках 19 січня було тепло, у 3 роках з морозами 15º, в більшості часу 2-7º морозу. Найтеплішим 19 січня було у 2007 році, із середньодобовою температурою 6º тепла та денною 11º тепла. Найхолоднішим цей день був у 1987 р., з середньодобовою температурою 21º морозу та нічною 25º морозу. У минулому 2021 році у цей час «вдарили» 20º морози.

Надалі 20 січня теплий атмосферний фронт чергового циклону, принесе опади та підвищення температури повітря: вночі 1-6º морозу, вдень 3º морозу – 2º тепла.

21-22 січня знову розпочнеться зниження температури на фоні сильного вітру та невеликого снігу. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 0-5º морозу.