Мешканці Черкас вирішили боротися з гучною музикою що лунаю у центрі міста. Відповідну петицію зареєстровано на офіційному сайті Черкаської міської ради.

“Прошу заборонити власникам кафе, аптек, магазинів та інших закладів нашого міста виставляти на вулицю гучномовці, які грають музику на великій гучності у продовж дня. Коли хочеться пройти центральними вулицями, насолодитися співом пташок, почути як вітер колише листя дерев або просто подумати про щось приємне дорогою на роботу, на заваді стаюсь гучномовці. Величезні ящики, що підпирають двері входу до магазину, або менші колонки прикручені до стін над входом (чи мають вони дозвіл на псування фасаду?), грають музику і змушують всіх, хто проходить повз її слухати, чому? Чому ми маємо слухати те, що може бути нам не до вподоби? Кожна людина має свої музикальні смаки, але річ навіть не про це. Вулиця є соціальним простором, не танцювальним майданчиком, де як і в інших місцях перебування людей існують етичні та естетичні норми. Нам приємно, коли вулиця чиста від сміття, коли поруч ростуть дерева, які дають тінь, коли працюють фонтани, що освіжають спекотним днем, коли можна гуляючи вести бесіду з другом або просто насолоджуватися відносною тишею. Зрештою це просто невігластво . включати свою музику в публічних місцях, це стотується також індивідів, що ходять/їздять з переносними колонками, та мабуть вважають, що їх музикальних смак сподобаеється всім оточуючим (це не так).

“Шумове́ забру́днення атмосфери — одна з форм хвильового, фізичного забруднення, адаптація організму до нього є неможливою. У зв’язку із зростанням кількості автомашин (які є найпоширенішим джерелом шуму), індустріалізацією міст, зростанням транспортної рухливості населення, ростом технічного оснащення міського господарства розширюються контакти між техногенним середовищем міста і природного середовища. Шум негативно впливає на різні системи організму: серцево-судинну, нервову, порушує сон, увагу, збільшує роздратованість, депресію, неспокій, подразнення, може впливати на дихання і травну систему;

Але шум може впливати і позитивно. Такий вплив на людину чинить, наприклад, шелест листя дерев, помірний стукіт дощових крапель, рокіт морського прибою, Позитивний та лікувальний вплив спокійної приємної музики відомий з давніх часів. Тому різноманітні оздоровчі процедури супроводжують спокійною симфонічною або шлюзовою музикою. Є навіть такий напрям нетрадиційної медицини як звукотерапія. Шумове забруднення навколишнього середовища увесь час зростає. Особливо це стосується великих міст. Опитування жителів міст довело, що шум турбує понад 50 % опитаних. Причому, в останні десятиліття рівень шуму зріс у 10-15 разів. Зменшення рівня шуму поліпшує самопочуття людини і підвищує продуктивність праці. З шумом необхідно боротися як на виробництві так і в побуті. Уміння дотримуватися тиші — показник культури людини і її доброзичливого ставлення до навколишніх. Тиша потрібна людям так само, як сонце і свіже повітря.” (c) Wikipedia

Ми поки що не взмозі змінити кількість транспорту, вона навпаки щороку росте, як і інтеснивність руху. Але ми взмозі зобов’язати власників або орендаторів приміщень прибрати гучномовці з вулиць. Очистимо місто від звукового сміття!” – пише автор петиції.