Черкасець Віктор Копилов найстарший яхтсмен у Черкасах. Чоловік ходить під вітрилами понад шістдесят років. Він працював налагоджувальником ткацьких верстатів на шовковому комбінаті, а ходити вітрилом було улюбленим заняття ще з дитинства. Нині за плечима у чоловіка – півсотні виграних чемпіонатів та десятки вдячних учнів яхт-клубу, розповідає Суспільне.

Як і у 12 років, у 75 черкаський яхтсмен Віктор Копилов щодня ходить до Дніпра. Розповів, що юнаком прибігав, щоб перейняти досвід вітрильної справи у старших хлопців, а нині і сам за “вчителя”: “Я народився на вулиці Шолом-Алейхема, 24. Це поряд з Дніпром, тому все моє життя пройшло на воді, на яхті. Про спорт я юнаком ще не думав, а тоді прийшов час: у 1961 році був перший чемпіонат України з вітрильного спорту в Севастополі. І нас туди запросили на змагання. Зрозуміло, що ми були не готові, тренерів у нас не було, всім примудрощам вчилися самі. Ми посідали спочатку останні місця, але потім – тільки перші”, – розповів чоловік.

Протягом тридцяти років яхтсмен разом з екіпажем підкорювали всеукраїнські та міжнародні змагання з вітрильного спорту. Нині чоловік виходить на воду тільки щоб помилуватися природою та заходом сонця.

“Захід сонця кожного разу гарний і кожного разу різний. Я не перестаю щоразу йому дивуватися тому, як сонце сідає за обрій”, – розповів він.

Роботи на яхті вистачає завжди. Влітку ходять по воді, а взимку лагодять водний транспорт. Пан Віктор вважає, що кожна яхта має свою душу: “У мене є автомобіль, але я до нього так не ставлюся, як до яхти. Вона для мене жива. Як ти до неї ставишся, так вона тобі і відповість навзаєм. Якщо ти її любиш, турбуєшся про неї, вона тобі буде віддати всю свою енергію і силу”.

Раніше після роботи на шовковому комбінаті чоловік постійно приходив до яхти відпочити. Після входу на пенсію присвячує час улюбленій справі щодня: “Я люблю парус. Я люблю свободу. Я це ціную і про це можу говорити з ранку до ночі. Я від цього не втомлююся”.

Не втомлюється чоловік також ділитися своїм досвідом з іншими. Розповів, що коли в Черкасах відкриють дитячу вітрильну школу, чоловік планує навчати там школярів.