12 листопада 2019 року Соснівський районний суд міста Черкаси визнав 23-річного місцевого жителя винним у вбивстві, вчиненому з корисливих мотивів та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (злочини, передбачені пунктом 6 частини 2 статті 115 та частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України) та 21-річну місцеву жительку винною у незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (злочин, передбачений частиною третьою статті 289 Кримінального кодексу України).

У вироці суду вказано, що обвинувачений заздалегідь придбав в аптеці одноразові медичні рукавички для вчинення злочину і подальшого їх використання для приховування слідів, взявши кухонний ніж з місця свого проживання, за попередньою змовою разом з обвинуваченою, яка є його зведеною сестрою, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, маючи умисел, направлений на незаконне заволодіння транспортним засобом, пішли гуляти по місту з метою зупинки транспортного засобу та подальшого незаконного заволодіння ним.

Далі вони  поблизу ТЦ «Дніпроплаза» в м. Черкаси, під приводом поїздки на таксі підійшли до автомобіля «МercedesVito», яким керувала потерпіла 41-річна жінка, та домовились з останньою про поїздку, після чого сіли у вказаний автомобіль та поїхали у напрямку Південно-Західного району м. Черкаси, там заїхали на подвір’я будинку, де чоловік із застосуванням заздалегідь взятого з собою кухонного ножа вчинив умисне вбивство жінки-водія таксі.

Після цього обвинувачений перетягнув тіло потерпілої з місця водія до салону автомобіля, сів за кермо і разом із обвинуваченою поїхав з місця вчинення вбивства та у подальшому у лісовому масиві в  Смілянському районі Черкаської області залишив труп жінки.

Вранці того ж  дня, повернувшись на викраденому автомобілі  до м. Черкаси, винуватці залишили його на стоянці поблизу ТЦ «Меблевий лабіринт» у  Черкасах та пішли у напрямку проспекту Хіміків.

Обвинувачена в судовому засіданні вказала, що вона визнає себе винною лише в тому, що приховала злочин, проте нічого не могла вчинити, оскільки відчувала страх за своє життя.

Обвинувачений свою вину визнав частково, зазначивши, що наміру на викрадення автомобіля у нього не було, все трапилось спонтанно, він сів за кермо, оскільки злякався, а удари ножем потерпілій почав наносити через сварку, що виникла з приводу оплати за послуги таксі.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об’єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд кваліфікував  дії обвинуваченого за частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України, як незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та пунктом 6 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України, як вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів та дії обвинуваченої за частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України, як незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Суд визнав зазначених осіб винними у вчиненні названих злочинів та призначив покарання чоловіку у вигляді 13 (тринадцяти) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому особисто майна, а його сестрі у вигляді 8 ( восьми ) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй особисто майна.

На даний час вирок ще не набрав законної сили, він може бути оскаржений протягом  30 днів.

За повідомленням прес-служби суду.