Новий навчальний рік для низки класів у черкаських школах хочуть розпочати в офлайн-форматі. Під час прямого ефіру у студії “18000” керівниця школи №19 Юлія Грабова розповіла, чим займатимуть дітей в укритті під час повітряних тривог.

– Необов’язково для того, щоб вчитися, потрібні парта, ручка та зошит. У нас вчителі доволі творчі люди, не думаю, що в нас діти будуть просто сидіти. Вони завжди знають, чим дітей зайняти, щоб їх і розвинути, і їм не було нудно. Гадаю, можна продумати реалізацію таких програм як мистецтво, фізична культура тощо. Також є психологічна служба, можливо, будуть проводити якісь заходи, які б допомогли почуватися учням більш урівноважено, – зазначила Грабова.

Натомість заступниця міського голови Анастасія Чубіна зазначила, що в Черкасах є низка шкіл, які мають зоновані укриття.

– У нас є підвали, які поділені на кабінети. Туди вже позносили парти, лави, стільці, щоб за кожним класом закріпити зону і діти могли продовжувати навчання. Але, звісно, є і школи, де укриття – це один загальний простір, розмежувати який буде важко, – повідомила чиновниця.

Також вона розповіла про досвід роботи садочків, у яких діти централізовано спускаються в укриття під час “повітряних тривог”.

– На сотню, можливо, одна дитина розгубиться, але ж це інший вік. В цілому діти настільки серйозно ставляться, що самі шикуються, щоб іди в укриття, – сказала Чубіна.

Заступниця мера також проанонсувала навчання у школах перед початком навчального року. У його межах діти вчитимуть спускатися в укриття.

– За кожним класом буде закріплена відповідна територія в бомбосховищі. Це не буде хаотично, що діти спускаються і шукають собі місце. Діти пройдуть кілька разів навчання, аби у швидкі терміни могли виконати таке серйозне завдання, – пообіцяла Анастасія Чубіна.

Дивіться відеоефір повністю: