Черкащани, що мали відвідувати Центри зайнятості у період карантину, не зможуть отримати соціальні виплати вчасно. Про це журналістам розповідають жителі Черкас.

“Я мала відвідати кар’єрного радника 19 березня, але у зв’язку із введенням карантину мене повідомили, що в день і час прийому мені передзвонять, а особисто йти не треба. Я стою на обліку як безробітна в Черкаському міському центрі зайнятості. У призначений час мені справді перетелефонувала кар’єрний радник, і я запитала, чи не будуть призупинені виплати через те, що прийом не ведеться особисто і я не ставлю підписів на документах. Радник сказала, що нічого не знає. А от сьогодні я дізналась, що мене на виплати не подали, тому що цього підпису немає. Хоч списки людей на виплати є, просто не зрозуміло, хто туди потрапив – люди, які були на прийомі особисто, чи їх відбирали за якимось іншим принципом. Я знову перетелефонувала своєму кар’єрному раднику, і та спочатку повідомила, що виплати призупиняються. А потім, коли я заперечила, посилаючись на інформацію Міністерства соціальної політики, що виплати не будуть призупинені, вона сказала, що нічого не знає, а роз’яснення – на сайті обласного Центру зайнятості. Я спеціально туди зайшла, але жодного роз’яснення щодо конкретної своєї проблеми, і, так розумію, таких, як я, – не знайшла”, – розповіла журналістам черкащанка.

Вона також додала, що таким чином через карантин залишилась без засобів до існування, адже роботу поки що не знайшла, і, з огляду на ситуацію, навряд чи знайде найближчим часом.

Як пояснив у коментарі “Дзвін.media” директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, невеличка затримка з виплатами, зокрема по безробіттю, справді може бути.

“Центри зайнятості під час карантину ведуть прийом громадян онлайн і справді особисто людей не приймають. Щодо виплат в такій ситуації, то це питання регламентує Кабінет Міністрів і відповідні пропозиції йому було подано, бо проблема справді виникла. Нас запевняють, що в середу буде засідання, де питання буде вирішено. Також має Верховна Рада прийняти відповідні зміни в законодавстві. Люди не мають відчути незручностей, однак невелика затримка може бути”, – пояснив Дендемарченко.

На скільки можуть бути затримані виплати і як жити людям без грошей в умовах пандемії – на разі не відомо. Не відомо також, чому це питання не було винесене на засідання Кабміну раніше, хоч міністр соціальної політики неодноразово запевняв, що жодних затримок із соціальними виплатами не буде.