blank

Черкащанка Таїсія Шмуратова вирощує курей порід “амераукана”, “легорн” та “амроксик”. Вони несуть кольорові яйця — блакитні, зелені та оливкові. Відео з курячими яйцями різних кольорів блогери поширюють у соцмережах, а кури, які їх несуть, є у вільному продажу в інтернеті, розповіла Суспільному Таїсія Шмуратова.

Це не фарбовані, а натуральні яйця, зазначила пані Таїсія. В її господарстві у селі Хутір-Хмільна кури також несуть яйця темно-коричневого та світло-бірюзового або ж, нині популярного, кольору Тіффані:

“У нас леггорники наші маленькі, Іва покажи. Зелененькі наші — амераукани, Це саме ті курочки, від яких ми отримуємо блакитне яєчко, і в бабусі Альони взяли амроксиків”.

На такий експеримент, наважилася, коли цю породу побачила в соцмережах, додала господиня:

“Ми з дітьми придбали інкубаційне яйце, придбали найпримітивніший інкубатор і почали проводити експерименти. Для дітей це були просто неймовірні емоції. Це було щось таке незвичайне, їм дуже подобається, вони розповідають всім своїм друзям”.

Така ж реакція і в дорослих, яких пригощає блакитними і зеленими яйцями, розповіла Таїсія Шмуратова:

“Маючи близько десяти курочок майже зараз щодня в таку теплу пору ми отримуємо близько вісім-девʼять яєчок, різного відтіночку — від блакитного до темно-зелененького”.

Такий колір шкаралупи у яєць з’являється завдяки спеціальному гену, пояснив генетик-селекціонер Олег Катеринич:

“З точки зору селекції і генетики — ми беремо породу, ми беремо ген, переносимо в новий гібрид Ми можемо зробити не тільки темно-коричневу шкарлупу і блакитну, ми можемо створити і блакитні яйця, і зелені, і світло-зелені, і оливкові”.

Кури порід, що несуть кольорові яйця, особливого догляду не потребують, додала пані Таїсія:

“Догляду особливого нема ніякого. Зерно, трава, вільний вигул”.

Такі умови утримання — одна з головних умов безпечності та якості будь-яких яєць, розповів Олег Катеринич. Адже колір шкаралупи на це так не впливає:

“Колір шкаралупи — це нова обладнана, трохи маркетинговий хід для того, щоб заповнити нішу максимального асортименту продукції”.

blank

В одному з інтернет-магазинів, у якому журналісти знайшли кольорові яйця, десяток таких коштує 250 гривень.

Таїсії Шмуратовій такий дохід кури не приносять. Але попри все, вирощуватиме їх і надалі, зазначила пані господиня. Адже для неї і дітей — це не про гроші, каже, а про щирі емоції.