Тепло для наших захисників: вже не одну тисячу окопних свічок виготовили дівчата з Черкас. Про це у “Фейсбук” написав Роман Манько.

Із волонтеркою Олена Почтарьова помічниця начальника надзвичайників Черкаської області Оксана Яковенко познайомилась ще на початку повномасштабного вторгнення рф на територію України. Більше двох місяців тому, у зв’язку із похолоданням, у них виникло питання у виготовленні окопних свічок.

“Всі ж розуміємо, що їх використовують хлопці ще з 2014 року. Змінились лише об’єми потреби через повномасштабну війну, – каже вона. – От дівчата, дві Олени в центрі допомоги, який наразі розміщений в приміщенні дитячої студії, де до війни діти навчались ліпити з глини та малювати, почали крутити окопні свічки. Щоб збільшити їхню кількість, відразу долучилася і я. Почала виготовляти дома після роботи та на вихідних”.

blank

“Матеріали для свічок трохи зносили люди, трохи самі – в магазинах та аптеках просили коробки з гофрованого картону. Багато банок для їх виготовлення збирає волонтерка Влада Руденко, яка займається порятунком тварин. Також долучились до збору матеріалу і Роман Марченко та Олексій Лупан, – розповідає Оксана. – Те ж стосується і збору коштів на сам парафін, оскільки ми купуємо лише харчовий, щоб наші захисники не відчували при горінні свічок сторонніх запахів та не було димової завіси. Для виготовлення нам передавали парафінові свічки зі Швейцарії, які ми потім перетоплювали та заливали окопні. Також відгукнулись небайдужі із Німеччини”.

Завдяки тому, що дівчата привертали увагу людей до виготовлення окопних свічок, розповідаючи про це на своїх сторінках у соцмережах, люди відгукнулись не лише фінансовою допомогою. Зі слів Оксани, так і з’явилась вже ціла “бригада” помічниць. Наразі свічки допомагають виготовляти працівниці садочка ДНЗ 65 «Котигорошко» Черкаси, Україна на чолі із завідувачкою закладу Наталія Петраш, і дівчата, які працюють абсолютно в різних установах – Ірина Романюк, Лариса Черниш, Людмила Вишивана, Юлія Мокренчук, Леся Загранична, Тетяна Габелок, Людмила Тищенко, є навіть подруги-пенсіонерки Коваленко Людмила та Кругляк Ніна, які збираються в однієї з них і виготовляють свічки.

“Парафін для свічок потрібен завжди, оскільки неможливо їх наробити про запас. Телефонують і військові і волонтери, адже це постійна потреба для хлопців, та й зима ж тільки починається, – каже помічниця начальника надзвичайників області. – Лише за півтора місяці ми переробили 350 кілограмів парафіну. Завдяки крайньому збору коштів днями замовили ще 200 кілограмів, а це 22 тисячі гривень. Люди допомагають відповідно до своїх можливостей, та половину коштів добавляє громадська організація Демократична Сокира. Черкаси. Постійно відгукуються і українці, які працюють за кордоном”.

“Що стосується якості, то можемо запевнити, що вона висока, – наголошує вона. – Так, на перших етапах і ми допускались помилок, проте, завжди прислухались до людей, які знаються на цьому та до наших захисників. Всі побажання були враховані. Час горіння може бути від однієї до восьми годин, в залежності від об’єму банки. Основне ж їх тестування проходить на фронті, це і східний і південний напрямки. Хлопці постійно дякують, скидають фото- та відеозвіти”.

“Ми дякуємо людям, які виготовляють свічки і допомагають фінансово на закупівлю парафіну, обов’язково висвітлюємо їхню роботу у соцмережах, людей це дуже мотивує, – підкреслює Оксана. – Це робота ще на кілька місяців, і відповідно має бути розуміння у всіх, що треба долучатися до їх виготовлення, бо це тепло яке найперше зігріє наших захисників на передовій”.