Державна установа «Черкаський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України» отримала від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) автомобіль-рефрижератор для транспортування вакцин у Черкаській області.

Як зазначає керівник ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Володимир Папач: «Імунопрофілактика є одним з найбільш ефективних засобів попередження інфекційних хвороб. Завдячуючи тривалій масовій імунізації населення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту та інших інфекцій досягнуто суттєве зниження захворюваності та зменшення кількості летальних випадків. Невід’ємною складовою ефективної вакцинації є дотримання вимог транспортування та зберігання імунобіологічних препаратів. Виконання умов “холодового ланцюга” дозволить удосконалити безперебійну доставку вакцин у кожний заклад охорони здоров’я області та забезпечити своєчасне виконання щеплень згідно Календаря».

Загалом, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав Україні 30 автомобілів для транспортування вакцин для всіх регіонів країни. Першу партію із 10 автомобілів передала під час свого офіційного візиту виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

Надані автомобілі оснащені спеціальним холодильним обладнанням з об’ємом для транспортування вакцин 4 куб. м за температурного режиму +2…+8 С˙, що дозволить доставляти необхідний запас вакцин до будь-якого закладу охорону здоров’я в межах області.

Також Україна починає отримувати вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів – Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та уряду Японії. Це вакцини від поліомієліту, дифтерії, правця, кору-краснухи-паротиту та сказу. Загалом, Україна отримає більше 1,5 мільйона доз, як гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, що у 2021-му році Міністерство охорони здоров’я у партнерстві з ЮНІСЕФ та за підтримки уряду США та Світового банку розпочало оновлення холодового обладнання для транспортування та зберігання вакцин. В Україну були доставлені термоконтейнери, термосумки, холодоелементи, пристрої температурного моніторингу. Це обладнання використовують для транспортування і зберігання антиковідних вакцин та вакцин, передбачених національним календарем профілактичних щеплень.