З 21 по 23 травня комунальний заклад «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дiтьми Черкаської обласної ради» приймає команди юних зоологiв iз 16 областей України.

Це майже 70 юних зоологiв, учнiв закладiв загальної середньої та позашкiльної освiти iз числа учасникiв комплексних науково-дослiдних експедицiй, походiв, шкiл передового досвiду, польових практик iз досвiдом роботи в зоологiї.

Збір проводяться з метою екологiчного виховання дiтей та молодi, залучення їх до вирішення екологічних проблем, збереження різноманіття рослинного та творинного світу.

На урочистому відкритті заходу чудовий настрій присутнім подарували вихованці зразкової вокальної студії «Карамель» та учасниця всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів, представник Черкаської області на Зборах Каріна Рідченко.

Звертаючись до присутніх, начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський подякував молоді за небайдужість до питання охорони навколишнього середовища, а також висловив впевненість у тому, що  перебування на Черкащині буде корисним та змістовним.

Проrрамою Всеукраїнського експедицiйно-польового збору передбачено презентацiї науково-дослiдницьких проектiв за результатами експедицiй, походiв, польової практики. Тож представляючи свої роботи, юні натуралісти розповіли про методи проведення досліджень флори та фауни, їхню актуальність, результати та прикладне значення проведеної роботи.

Також у рамках Збору відбулася фотовиставка «Дивовижна фауна України».

Після завершення урочистостей учасники заходу взяли участь в автобусній екскурсії Черкасами.

Попереду на юних зоологів чекає польова практика (польовi дослiдження та зоологiчнi практикуми з орнiтологiї, ентомологiї та охорони дикої природи на базi Канiвського природного заповідника), екскурсія визначними місцями Канева.

Підведення підсумків Збору та урочисте закриття відбудеться 23 травня.