На Черкащині відмовились від експрес-тестування хворих на коронавірус на користь проведення лабораторних аналізів, які нині можна виконувати на місці, оскільки область отримала відповідне обладнання.

“Специфіка в тому, що експрес-тест дає більш-менш вірогідний результат тільки на третій, четвертий, а то й шостий день хвороби. Це вже запізно. За шість днів пацієнт може інфікувати дуже велике коло осіб. Тому від експрес-тестів ми відмовилися, і зараз працюємо винятково з ПЛР-тестуванням. Ми можемо робити за добу до 500 тестувань. Це практично 100-відсотковий результат, не залежно від дні інфікування. У нас є необхідне обладнання для ПЛР-тестування. Також є резервне, яке можна залучити на випадок, якщо наявне вийде з ладу. Тому, сподівають, ми будемо йти на крок попереду, не допускаючи розповсюдженню епідемії”, – наголосив Роман Боднар на сьогоднішньому брифінгу.

Він також наголосив, що нині створено спеціалізовані бригади лікарів, які виїжджатимуть на виклики з підозрою на коронавірус.

“Тобто, спочатку виїжджають не медики екстреної медицини, а підготовлені, оснащені спеціальні бригади, які відбирають ПЛР-тест, проби, після чого проводиться тестування. Тільки після того виїжджають фахівці екстреної медицини, які, в разі потреби, транспортують хворого у медичний заклад”, – сказав голова ОДА.

Він додав, що госпіталізуватимуть лише хворих із важкою чи середньоважкою формою хвороби. Хворі із легкою формою коронавірусної хвороби лікуватимуться вдома, але з суворим дотриманням норм самоізоляції. Це дозволить зберегти ресурс для тяжких хворих і рятувати людей.

На разі, як зазначив голова ОДА, область має достатньо засобів захисту для лікарів, також очікуються нові партії, які будуть розподілені серед лікарів та поліцейських. Також лікарям, які працюють над подоланням наслідків епідемії, будуть доплачувати.

“Я вважаю, це справедливо”, – наголосив Боднар.