Дощовий циклон пішов та залишив після себе прохолодну повітряну масу, яка нині сприяє поширенню у наш регіон антициклонів з півдня та сходу. І це добре, тому що обіцяє в подальшому тривалий погожий період. Розповів головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

А поки що відбувається зіткнення прохолодного та теплого повітря, що сприяє утворенню грозових осередків.

Уже зараз на Черкащині небо крають блискавки, гуркоче грім. Метеостанції області фіксують грози у супроводі граду та поривчастого вітру. У Черкасах та Звенигороці випав град, діаметром 5-8 мм відповідно, розміром як горох. Грозова обстановка утримається ще й завтра. При цьому температурні показники почнуть активно зростати: вночі 10-12º, вдень до 23-25º.

У суботу на поминальні дні, погода буде під контролем південного антициклону, тому істотних опадів не чекаємо. Вдень буде ще тепліше, повітря прогріється до 26-28º, розбавляти незвичайне тепло буде посилений вітерець.
День святої Трійці супроводжуватиме сонячна та дуже тепла погода. З денними температурами 27-29º.

Напередодні Трійці відбудеться прихід метеорологічного літа, тобто середньодобова температура перетне позначку +15º у бік збільшення.

Початок літа звичайно не стабільний. Річ у тому, що саме у червні, з прогрівом континенту, зростають контрасти системи «суша-море», активізуються циклони. З циклонами пов’язані перепади температури та атмосферного тиску, посилені вітри, дощі, грози.