Своє тривале тепло літо 2023 приготувало наостанок, повідомляє головний синоптик області Віталій Постригань. Вже більше тижня Черкащина перебуває в обіймах високих 30-34 градусів – це найжаркіша декада літа. А температура води в Дніпрі уже вранці як «парне молоко», 27º.

Ефективні дощі відсутні, тому відбувається зменшення вмісту ґрунтової вологи. За результатами спостережень агрометеорологів Черкаського обласного гідрометеоцентру, в орному шарі грунту незадовільні запаси вологи (<10 мм) спостерігаються у південно-східних районах, на більшості площ недостатні 10-20 мм. Найкраща ситуація з вологою на Смілянщині – 29 мм.

Нагадуємо, що 25 серпня закінчуються оптимальні строки сівби озимого ріпаку, допустимі – перші 10 днів вересня.
На Черкащині утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки! Тому не слід спалювати пожнивні рештки та стерню після збирання врожаю.

Причиною цього спекотного періоду – великий антициклон, який блокує проходження циклонів та атмосферних фронтів, які несуть опади і прохолоду.

Від такої спеки страждають люди, плавиться асфальт, «закипають» автомобілі, витримати шлях під час поїздки в громадському транспорті, потрібно володіти міцними нервами і добрим здоров’ям. Висихає ґрунт, рослин від висихання рятує висока вологість повітря в денні години, тривалі роси, тому навіть при денному в’ялені, в нічні години вони відновлюють баланс вологи.

На цьому тижні температура вночі 12-17º, вдень 27-32º. Температурний фон на 4-5º перевищуватиме норму. Лише в окремі дні можливі локальні грозові дощі.

За чисельними синоптичними моделями, на зміну погоди розраховуємо у найближчі вихідні