Черкаська зіркова психологиня Наталя Холоденко написала пост, у якому обурюється відсутністю підтримки української культури та опублікувала своє шкільне фото з бандурою у Інстаграм.

“Коли я почала вчитися грати на бандурі, був ще Радянський Союз. Тоді постійно говорили, що українська культура пригнічується, проте у майбутньому цей інструмент, можливо, стане популярним.


Однак цензура СРСР давно в минулому, але де хоча б якась підтримка української культури?.. У радянські часи я частіше бачила виступи капели бандуристів, українські п’єси на телебаченні, аніж зараз. Де спогади, інтерв’ю, виступи Василя Зінкевича, Тараса Петриненка, Ніни Матвієнко, тріо Мареничів… Як ми святкуємо ювілей пісні “Червона рута”?

Хто з наших дітей знає імена Миколи Мозгового, Назарія Яремчука, Володимира Івасюка? Невже немає про кого і про що згадувати? ⠀
Хоча ці люди здійснювали подвиг, розвиваючи українську культуру в найскладніші часи. Я мовчу про композиторів, балетмейстерів, театральних акторів — сьогодні їх ніби й не було.

Що з нами не так? Вороги приходять іззовні, коли ми байдужі зсередини, руйнують нашу самоцінність і бажання пишатися українською нацією! Ми можемо говорити будь-якою мовою. Питання лише в тому, про що говорити і навіщо?” – написала психологиня.