У компанії «Кищенці», що на Маньківщині, при розрахунку за товар шахраї перехопили € 200 тис. Про це повідомляє “Про головне”.

Як вказують у компанії, купуючи нетелі, підприємство перерахувало частину коштів на рахунок постачальника. Однак постачальник – чеська компанія – їх так і не отримав. Шахраї перехопили паролі через український сервер і відправили документ з іншим розрахунковим рахунком.

«У нас був укладений договір з чеською компанією на поставку нетелів. Оплата проводилась двома частинами. Перша – після огляду худоби, друга – за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми перерахували першу частину коштів, згідно з контрактом, все було добре», – розповідає фінансовий директор компанії «Кищенці» Іван Іжко .

За словами фінансиста, перед відправкою тварин «Кищенці» з партнерами вели переговори. За словами фінансиста компанії, з електронної адреси чеських партнерів прийшов лист, в якому вказано рахунок їх підприємства в іншому банку.

Сторони підписали додаткову угоду. Відповідно до неї «Кищенці» 4 квітня перерахували € 186 тис. євро на розрахунковий рахунок, вказаний в ній.

«На наступний день постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили, і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері він подзвонив і сказав, що гроші так і не надійшли. Ми знову зв’язалися з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що в реквізитах було вказано не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування», – доповнив Іван Іжко .

Представники компанії «Кищенці» написали заяву в поліцію і кіберполіцію.

Зараз вдалося ідентифікувати власника рахунку, на який перераховувалися кошти:
The account belongs to:
Mr Nikolay Markov Marinov
Date of birth 22-08-1978