У фермерському господарстві «Дніпро» на Черкащині минулого року трихограму на кукурудзу вносили за допомогою безпілотника. Результатом аграрії лишилися задоволені, тож цьогоріч планують повторити цей досвід. Про це повідомляє «superagronom.com».

У ФГ «Дніпро» на Черкащині традиційно вирощують кукурудзу і один з обов’язкових етапів захисту посівів від шкідників — внесення трихограми. Минулого року вирішили поекспериментувати та внести ентомофага за допомогою дрона.

«Ця комаха боїться сонця, тому внесення краще проводити вночі. Літаки цього зробити не можуть, технічно досить важко. Тому зазвичай внесення проводили вдосвіта, раннього ранку. А у минулому році спробували — дрон може чудово вносити трихограму вночі», — розповідає Василь Курій, виконавчий директор підприємства «Дніпро».

Результат від внесення отримали нічим не гірший, ніж від внесення «традиційними» методами. Людський фактор, каже Василь Курій, є всюди, у сільському господарстві він також присутній. А дрон та комп’ютерна програма від впливу цього фактору позбавлені, тож обробка посівів проводиться більш ефективно.

«Однією заправкою дрон накриває 10 га поля, це займає у нього приблизно 15 хвилин. Ми таким чином внесли трихограму на всі площі, не можу сказати, що це зайняло дуже багато часу. Минулого року це був, можна так сказати, пробний досвід. Цього року плануємо його повторити та знову замовити внесення в тій же компанії», — підсумовує виконавчий директор.