Черкаська міськрада підтримала звернення до Верховної Ради, Кабміну та Президента щодо необхідності прийняття закону про колабораціонізм. Авторкою проєкту рішення є депутатка від “За майбутнє” Любов Майборода.

В проєкті сказано, що такий закон потрібен з метою зміцнення національної безпеки України, державного суверенітету, територіальної цілісності, конституційного ладу в Україні, Черкаська міська рада має звернутись до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття Закону України про колабораціонізм.

“Наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. Прийняття Закону України про колабораціонізм сприятиме зміцненню національної безпеки України, державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України та визначить відповідальність осіб, які порушують державний устрій України”, — йдеться в тексті рішення сесії міськради.

За відповідний проєкт рішення проголосували 38 депутатів.