Державне агентство водних ресурсів України днями  оприлюднило «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік. До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає, встановленим у дозволах на спеціальне водокористування, гранично допустимим скидам, йдеться на сайті установи.

До найбільших забруднювачів води потрапили аж 5 підприємств, які знаходяться на Черкащині: КП “Уманьводоканал” (34-те місце), КП “ЧЕЛУАШ” (47-ме місце), КП “Водгео” м. Сміла (64-те місце), КП “Міський водоканал” м. Золотоноша (80-те місце) та Ватутінське КВП “Водоканал” Звенигородський район (90-те місце).

За даними Держводагентства, загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод – 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу).

Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії – 6).

Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди тощо.