Українська православна церква поки не знайшла зрадників у своїх рядах. Про це заявив прессекретар Черкаської єпархії УП МП Анатолій Чертополох капелану Черкаської тероборони Володимиру Педьку в ефірі Суспільного, пише сайт “Про все“.

«Назвіть хоч одного священика, якого суд назвав диверсантом, – звернувся Чертополох. – Назвіть факти. Такий-то священик, в такому-то селі виявився диверсантом. Знайшли зброю».

Натомість, за словами капелана Черкаської тероборони Володимира Педька, деякі настоятелі церков МП працювали під прикриттям та допомагали ворогу. Він звинувачує “московську” церкву у небажанні розслідувати подібні випадки.

«У нас юридично і війни не було 8 років, – говорить священик ПЦУ. –  Якщо я вас зараз вдарю, то цього факту не буде, поки не доведе суд? Є затримані священики УПЦ, які підозрюються у диверсійній роботі. І немає жодного розслідування в межах УПЦ, заборон чи відлучення від церкви».

Чертополох стверджує, що священики УПЦ не братаються ні з Росією, ні з патріархом Кирилом.

 «В перший день війни, коли Росія напала на Україну, митрополит Онуфрій назвав війну війною і попросив зупинити її, – пояснює отець Анатолій. – УПЦ, Черкаська єпархія, роздали десятки тонн гуманітарної допомоги. Священики передають нашим воїнам тепловізори, рації, бронежилети. Росія – агресор. Патріарх Кирило неправий, бо підтримує цю агресію».

Водночас, на сайті Черкаської міськради зареєстрована петиція про заборону діяльності «московських» церков та розірвання з ними договорів оренди на землю. Документ вже зібрав 641 підпис із 500 необхідних. Чертополох вважає таку пропозицію незаконною.