На Черкащині розпочався грибний сезон і з його настанням у медичних закладах традиційно починають реєструвати випадки отруєнь. Про це повідомила речниця КНП “Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Ірина Назарок.

Так, за останні пів доби медики екстренки доправили до лікувальних закладів чотирьох осіб з підозрою на отруєння грибами. У Черкасах госпіталізували 28-річного та 54-річного чоловіків до Третьої черкаської міської лікарні. До Смілянської міської лікарні фахівці швидкої доправили 38-річну жінку та 40-річного чоловіка.

“Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Проте, на превеликий жаль, багато людей висновки роблять лише за власним гірким досвідом. У більшості випадків причиною отруєнь є незнання і неуважність тих, хто збирає та вживає невідомі та підозрілі гриби, а також неправильна кулінарна їх обробка. Медики нагадують, що найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх на ті, що вирощують штучно. Також краще утриматися від купівлі грибів на стихійних ринках. Будьте здорові та бережіть себе!” – наголосила Назарок.