Шкільні укриття мають бути комфортними та безпечними, однак не обов’язково з “євроремонтом”. Про це в студії “18000” розповіла заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

За її словами, існують кілька головних вимог до укриттів у школах Черкас. Зокрема, в укритті, яке має один вихід, може перебувати до 50 дітей. Якщо ж укриття розраховане на більшу кількість людей, воно повинне мати 2 виходи.

Також укриття має бути забезпечене водою та продуктами харчування на випадок надзвичайної ситуації. Мають бути в ньому й туалети.

– В укриттях, де ми зараз робимо ремонт, обов’язково доробляємо вбиральні чи ремонтуємо їх. Там, де ситуація гірша, школи забезпечені біотуалетами, – зазначила Анастасія Чубіна.

Вона також наголосила, що головна мета укриттів – створити безпечне середовище на випадок надзвичайної ситуації та забезпечити комфортні умови для дітей.

– Але зрозуміло, що не йдеться про євроремонт у приміщенні. Так, воно має бути комфортним: без плісняви, не вологим. Проте укриття – це укриття. Це не клас, не актова зала, не прес-центр. У кожній школі воно індивідуальне, – наголосила заступниця мера.