На Черкащині триває процес реформування РДА, у наслідок якого замість 20 райадмністрацій залишається лише 4. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, частина їх була змушена звертатись до Центрів зайнятості, бо пропозицій по працевлаштуванню їм так і не надійшло. Керуючись статистичними даними, варто зазначити, що у 2020 році із загальної кількості попереджених черкащан про масове вивільнення, 39,1 % становили фахівці сфери державного управління.

Як в цій ситуації допомагатиме державна служба зайнятості (ДСЗ)?

  • Держава, як роботодавець володіє найціннішим капіталом – людським, тому з початком оптимізації структури кожен керівник РДА буде залучати державну службу зайнятості для підтримки людей у пошуку роботи.
  • З моменту залучення роботодавцем ДСЗ до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.
  • Завдання нашої Служби – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітнику, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.
  • Фахівці служби зайнятості проведуть низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар‘єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.
  • Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших фахівців на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.
  • Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися із залученням найширшого кола стейкхолдерів: бізнесу, профспілок, профільних галузевих асоціацій та новоутворених ОТГ.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ