У першу неділю жовтня в Україні відзначають професійне свято усіх освітян.

Уперше, день вчителя був відсвяткований у 1947 році в невеликій школі міста Сен-Пауло, у Бразилії. Однак це було неофіційне свято. На державному рівні день вчителя почали святкувати в Бразилії тільки в 1963 році. Своїх педагогів учні вітають у цій країні 15 жовтня.

В Америці це свято має дуже цікаву історію. Почалося все з того, що одна проста вчителька написала лист президентові із проханням звернути увагу на вчителів. Якимось чином, її лист потрапив у руки Елеонори Рузвельт, і після довгих баталій, в 1953 році Америка початку святкувати день учителя.

Китайські педагоги відзначають своє професійне свято 8 листопада. Воно входить у трійку існуючих державних свят і є дуже важливим для жителів держави. Адже професія вчителя в Китаї дуже шановна й почесна.

В 1994 році ЮНЕСКО затвердила 5 жовтня міжнародним святом – днем вчителя, після чого його почали відзначати в усьому світі. Зокрема, того ж року Указом Президента України «Про День працівника освіти» це свято встановлено і у нас. День вчителя в Україні відзначають у першу неділю жовтня.

Традиції святкування Дня вчителя в Україні

Існує цікава й незвичайна традиція, коли на День вчителя в Україні педагоги обмінюються зі своїми учнями ролями – останні влаштовують день самоврядування, коли старшокласники самі проводять уроки у молодших класах.

Крім того, на честь цього свята скорочують навчальний день і після уроків запрошують педагогів на підготовлений школярами концерт.

Що подарувати на День вчителя

Подарунок слід вибирати з душею, щоб він був дійсно корисний педагогу. Зазвичай при виборі подарунка враховують хобі вчителя, або дарують йому корисні речі для роботи. Ось кілька ідей для подарунків:

онлайн-курс;
сертифікат в книжковий магазин;
набір кави або чаю;
квиток в театр або оперу;
флешка або навушники;
набір солодощів із записками – подяками від учнів;
флораріум – квіти в декоративному горщику;
для класного керівника – фотоальбом зі спільними фото класу, або чашка з фотопринтом класу.