В бюджеті Черкас передбачено 10 мільйонів гривень на купівлю генераторів будинкам, що не можуть бути забезпечені теплопостачанням під час відключення електроенергії.

Мова йде про будинки, з індивідуальними тепловими пунктами, де немає можливості відновити елеваторний вузол та будинки вище 10 поверхів.

За словами Павла Карася, наразі іншої альтернативи генераторам немає.

Як пояснював напередодні  в.о.директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко, механізм діятиме так:

«Ми провели кілька нарад із представниками управителів цих будинків та головами ОСББ, де пояснили процедуру отримання компенсації.  Для цього із представником теплопостачальної організації складається акт про необхідну потужність генератора. Потім мешканці шукають, купують, встановлюють генератор, який працює і забезпечує подачу тепла. Складають про це акт із тим самим представником теплопостачальної організації. Затим звертаються в департамент житлово-комунального комплексу, надають підтверджуючі документи. На підставі цього ми в межах виділених коштів, але не більше суми, яку визначає програма підтримки, зможемо компенсувати з міського бюджету витрати людей».

“За” проголосувало 36 міських депутатів.