Молодих та прогресивних науковців підтримуватимуть на Черкащині. Десять кращих отримуватимуть премії обласної державної адміністрації. Ініціював таку мотиваційну підтримку для дослідників очільник Черкащини Олександр Скічко.

Відповідні доручення вже в роботі в обласному управлінні освіти та науки, зазначив голова ОДА на раді ректорів закладів вищої освіти у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Він зазначив, що нині освіта потребує підтримки та сучасних підходів, які можуть запропонувати саме молоді фахівці:

– Запровадження преміювання прогресивних молодих науковців Черкащини – це тільки перший крок, який робимо у напрямку розвитку освіти й науки в області, – наголосив Олександр Скічко. – Певен, що вже цього року зможемо реалізувати задумане. На жаль, освіта України не доотримувала належної уваги від держави. Хоча за останні десять років маємо фантастичні показники за рівне виданих дипломів, та якість освіти, технічне забезпечення та осучаснення підходів у закладах потребують корінних змін. Торік повноцінно запрацювала нова українська школа. Цього року очікуємо повноцінної реформи вищої освіти. І якщо у вас є ідеї, напрацювання, критика до того, що відбувається у профільних комітетах Верховної Ради України, я готовий влаштовувати зустрічі, проводити перемовини, адже ми всі зараз налаштовані на конструктив, плідну комунікацію, конкретний результат.

Водночас, посадовець наголосив, що важливою є ініціатива до розвитку саме в освітніх закладах. Обласна ж влада готова стати модератором між наукою та бізнесом.

– Вважаю, що саме наука завжди була важливим чинником і передумовою розвитку освіти, культури, піднесення якості робочої сили. Ефективна ринкова економіка не може розвиватись без потужної наукової бази, яку, зокрема, і представляють заклади вищої та фахової передвищої освіти Черкащини. – прокоментував рішення голови ОДА очільник освіти Черкащини Валерій Данилевський.