“У мене гарний настрій, не зважаючи на те, що чим далі вникаю в суть проблем, тим більше починаються рефлексні рухи, що хочеться когось, гм-гм, до когось застосувати фізичну силу”, – з такої бадьорої фрази розпочав сьогодні свою прес-конференцію голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Він додав, що нещодавно в інтерв’ю його запитували журналісти, чи він колись застосовував фізичну силу до людей. Боднар відповів Черкащини відповів, що лише при самообороні.

“Але зараз інколи, для підвищення якості роботи окремих підрозділів, напевне, доведеться застосовувати новітні методи менеджменту”, – пожартував губернатор.

Зокрема нерозуміння голови ОДА викликає багато питань, пов’язаних із капітальним будівництвом, проведенням тендерів, закупівлею товарів і послуг за державний кошт.

“Я собі щодня по кілька разів ставлю питання – як таке може бути? Наприклад, для потреб сільської медицини закупляють автомобілі. В тендерній документації прописано, що це має бути позашляховик відповідного класу. А автівки закупляються іншого класу. Чому тендерна комісія, яка організовувала цю закупівлю, не звернула на це увагу, адже це грубе порушення умов тендеру? Тепер ми чекаємо від компанії-постачальника відповідних сертифікатів, де вона або доведе, що автомобілі підходять під описану вимогу, або ні. Тоді цим тендером займатиметься прокуратура. А надалі ми перевіримо вже оголошені тендери на відповідність вимогам для медичних автівок у сільській місцевості і на об’єктивність ціни, адже наступна закупівля 31 машин показала, що їх хочуть купити задорого. І надалі ми будемо оголошувати тендери по кілька автівок, чітко прописуючи і контролюючи вимоги. Маємо намір таким чином зекономити близько мільйона гривень – ще на два автомобілі”, – навів приклад роботи чиновників ОДА Боднар.

Інший приклад неефективної роботи департаментів, через що державні кошти могли піти на вітер, стосувався будівництва нових амбулаторій в області. Нагадаємо, в минулому році за кошти Мінрегіону із співфінансуванням із районних бюджетів розпочалось будівництво 21 сільської лікарської амбулаторії.

“В деяких випадках проектно-кошторисна документація була виконана на вкрай низькому рівні. Зокрема, не було передбачено інженерних рішень для доступності закладу для людей із інвалідністю. В одному проекті не було передбачено умивальників в маніпуляційному кабінеті, що просто неможливо собі уявити. Це капєц якийсь”, – обурився очільник області.