Лавандову плантацію у селі Лісове на Черкащині створила родина Лариси та Олександра Маламужів. Це відволікає від війни не тільки їхню сім’ю, а й усіх охочих, розповіла Суспільному пані Лариса.

Зі слів жінки, висадити сімсот кущів трав’яної рослини вирішили два роки тому. Раніше на цьому полі росла картопля. Згодом її вирішили замінити на щось незвичне. Обрали лаванду.

“Врожай у нас не дуже добрий був. Чоловік займається фотографією, у нього багато студентів, вони приїжджали і приїздять фотографуватися нас на подвір’ї. Тому і виникла ідея посадити лаванду”, – зазначила жінка.

Садили поле гуртом, додав Олександр Маламуж: “Садили всі разом і потрібно було з поливалочкою ходити і поливати. Я зрозумів, що без крапельного поливу тут не обійдеться. Хочеш не хочеш – треба зробити. Зате зараз втричі легше: відкрив – і вода поливає сама”.

Тоді садити допомагав і пес Рей, додав власник лавандової плантації. Зараз собака тут за модель для фотосесій.

Кущі лаванди ростуть 25 років. Роботи біля трав’янистих рослин завжди вистачає, адже вони потребують постійної опіки, пояснила пані Лариса.

“Вона любить сонце і легкий ґрунт. Я не можу сказати, що він у нас легкий, бо це чорнозем із глиною, тому ми додавали ще й пісок. Вона любить вологу, але дуже боїться, щоб корінь не запарився, тобто коли багато дощів для неї це дуже погано”, – розповіла жінка.

Робота на лавандовому полі допомагала навесні відволікатися від новин про повномасштабне вторгнення Росії в Україні, додала пані Лариса: “Я полола цю лаванду і думала: «Комусь потрібно те, що я зараз роблю?». Зі сльозами на очах, але робила. Потім була думка: «Може краще треба було картоплю посадити? Бо хто його знає, що далі буде». Але зрештою ти це все відкидаєш і просто робиш свою справу”.

Квітуче поле створювали для душі. Тепер споглядання за ним заспокоює і лікує не лише їхню родину, а й тих, хто приїздить помилуватися рослинами, зазначила власниця плантації.