Сухий та теплий початок цьогорічної осені був зумовлений пануванням гарантів атмосферної стабільності – антициклонів. Після приходу метеорологічної осені 18 вересня, що відповідає середнім строкам на Черкащині, вони підтримували традиції «бабиного літа» з високими температурами вдень та заморозками вночі. Інформує головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.
Нарешті, з 27 вересня, циклони з Північної Атлантики почали диктувати свої умови. Пройшла перша серія атмосферних фронтів із дощами у супроводі гроз та посиленого вітру. Минулої доби по області випало від 4 до 12 мм і лише в Смілянському районі 23 мм опадів або 60% місячної норми. Ці дощі дещо покращили зволоження верхнього шару грунту та в чотирьох районах області (Канівський, Смілянський, Уманський та Жашкіський) списали показник пожежної небезпеки до 1 класу.
За прогнозом синоптиків, впродовж робочого тижня домінуватиме циклонічний характер погоди. А це значить, що атмосферні фронти циклону з південного заходу «ZORA» зумовлять чотиридненні порції дощів. Найбільш інтенсивті – у середу. Дощі знизять температурні показники вночі 5-10º, вдень 16-18º.
У наступні вихідні виступ антициклону зі сходу припинить дощі та дещо підвищить температурний фон.