Дозволи на відновлення роботи у форматі офлайн отримали 20 із 35 навчальних закладів Черкас.  Про це під час прямого ефіру в студії “18000” розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

За її словами, нині комісії здійснили перевірку готовності шкіл міста до проведення очного навчання. Зокрема, йдеться про наявність у закладах укриттів.

– Станом на зараз ми отримали дозволи на відновлення роботи 20 шкіл міста. Це означає, що ці споруди обстежені й будуть внесені до переліку споруд подвійного призначення, тобто фактично й юридично вони будуть визнанні укриттями, – розповідає Анастасія Чубіна. – Є кілька шкіл, які будуть внесені до такого переліку за умови проведення певних робіт. У деяких школах ми такі роботи вже розпочали й намагатимемося завершити їх до 1 вересня.

Заступниця додає: загалом укриття всіх 20-ти шкіл є обладнаними для перебування в них учнів. Також в укриттях є вбиральні.

– Але це, як правило, 1-2 вбиральні, чого замало. Зараз ми шукаємо технічні рішення, щоб це було і комфортно, і забезпечити ту кількість, яка потрібна, – додала Анастасія Чубіна.

Натомість школи, які не мають укриттів, однак ухвалять рішення навчатися очно, йтимуть на підзміну до навчальних закладів із укриттями.

– Фактично ми сподіваємося, що 1 вересня всі 1, 2, 5 та 11-ті класи зможуть повернутися до навчання. Просто хтось повернеться в будівлю своєї школи, а хтось – не своєї, – пояснила Чубіна. – Під кожну школу буде складений загальний систематизований графік.

Нагадаємо, вирішувати, йтиме дитина до школи чи навчатиметься онлайн, будуть батьки. Для цього у серпні департамент освіти проведе анкетування.

Також, аби підготувати навчальні заклади до початку навчального року, переселенців, які живуть у двох черкаських школах, переселятимуть.