З початку проведення місячника добровільної здачі зброї від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України, фактично звільнено 12 громадян. Вони добровільно здали зброю, боєприпаси та вибухівку, що зберігалися в них незаконно. Повідомляють в нацполіції Черкащини.

Так, з початку місячника громадянами було  добровільно здано 143 одиниці зброї, з них 122 гладкоствольної, 7 нарізної мисливської, 3 нарізної армійських зразків та 3 холодної. Окрім того, громадяни здали 1361 одиницю боєприпасів різного калібру до різної зброї та 44 спеціальних засоби, серед яких 38 газових пістолетів та револьверів, 6 пістолетів для відстрілу гумовими кулями. Вилучене відправлено на експертизи, за результатами яких зброю утилізують або зареєструють згідно із законодавством.

12 мешканців Черкащини завдяки тому, що добровільно здали зброю, звільнені від  кримінальної відповідальності, відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України.

Працівники поліції звертаються до жителів Черкас та Черкаської області з нагадуванням, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, жертвами яких, на жаль, нерідко стають не лише дорослі, а й діти.

Шановні громадяни, вчасно звертайтеся до поліції стосовно оформлення документів на дозвіл зберігання та користування зброєю, а також повідомляйте про всі відомі факти незаконного зберігання, придбання, збуту або користування холодною, вогнепальною зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами і пристроями.

Нагадуємо, З 1 по 31 жовтня в Україні буде проведено місячник добровільної здачі зброї.