Черкащина продовжує відновлювати Херсонщину за національним проектом “Пліч-о-пліч”. Серед підшефних сіл – Новопетрівка. Її житель Михайло Іванович Колібабчук пережив дві окупації за свій вік. Одну від нацистів, як був підлітком, тепер ще й рашистів.

Російські загарбники зайшли в село наприкінці торішнього березня. Влаштовували щоденний терор місцевим жителям. Нещадно грабували. До подружжя довгожителів навідувались не раз.

–    Відбирали харчі, нишпорили повсюди, – пригадує Михайло Іванович. –  І били по хатах чим тільки могли. Доки наші ЗСУ не поклали цьому край.

Після окупації в домівці родини Колібабчуків пошкоджений дах і стіни, як у більшості в селі. Тут уже працює команда комунальників із Черкас.

blank

– Черкащина продовжує перевтілювати свої підшефні села на Херсонщині, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Повертає в Новопетрівку, Іванівку та Миколаївку життя. Разом із усіма, хто долучився до національного проекту «Пліч-о-пліч», ми вже відновили 76 домівок, ще на 34 – просто зараз тривають роботи.

Нагадаємо, в межах національного проекту «Пліч-о-пліч» 15 областей України взялися відновлювати звільнені після окупації села Херсонщини. Черкащина взяла шефство над трьома населеними пунктами: Іванівкою, Новопетрівкою та Миколаївкою.

blank

blank

blank

Коло партнерів Черкащини для підтримки херсонських сіл постійно зростає. Зокрема, повертати підшефну Іванівку до життя тепер допомагатиме «Відокремлений підрозділ ХЕЛП-ХІЛЬФЕ ЦУР ЗЕЛЬБСТХІЛЬФЕ Е.Ф. В УКРАЇНІ». Організація закупить будматеріали для відновлення 80 будинків в Іванівці. Ці домовленості закріплено у спільному меморандумі.

Читайте також: рятувальники Черкащини відбули на чергову ротацію відразу на кілька напрямів. Зокрема,  херсонський. Там вони продовжать розміновувати звільнені території, а також допомагатимуть населенню  підшефних сіл у межах проекту «Пліч-о-пліч».