Хороший сон є ключем до поліпшення вашого настрою, рівня енергії і може значно покращити загальне самопочуття. Більшості дорослих рекомендується спати від семи до дев’яти годин на ніч.

Однак, не всі отримують достатньої кількості сну, необхідного для повноцінного відпочинку щоночі. Зокрема тому, що деяким людям може бути складно виробити правильний режим сну.

Тому експерти зі сну з Sleepseeker поділилися своїми думками про те, яку їжу і напої слід включити в свій раціон, щоб поліпшити якість сну. Вони відзначають, що на сон впливає не тільки те, що ви їсте, але й те, коли ви їсте, розповідає УНІАН.

“Продукти, які ви їсте, і час прийому їжі можуть впливати на те, наскільки легко ви заснете і наскільки спокійною буде ніч. Рекомендується легкий перекус перед сном, особливо тим, хто страждає на безсоння, так як наявність невеликої кількості їжі у вашому організмі може допомогти вам заснути і запобігти будь-яким тривогам, пов’язаним із голодом”, – говорить експерт зі сну Кора Хабінакова.

Кожен по-різному реагує на їжу, але, як правило, кофеїн і алкоголь перед сном вживати не рекомендується. Так само, каже Хабінакова, є “певні продукти, які ми рекомендуємо вам включити в їжу та закуски в пізні години дня”.

Індичка

Хоча вживання великої кількості білка безпосередньо перед сном не рекомендується, такі продукти, як індичка, у помірних кількостях можуть допомогти поліпшити якість сну і зменшити занепокоєння. Індичка містить триптофан, амінокислоту, яка підвищує рівень мелатоніну в організмі і допомагає заснути.

Жирна риба

Включення у свій раціон риби, такої як лосось або тунець, – це простий спосіб збільшити споживання вітаміну D. Нестача вітаміну D може збільшити ризик порушень сну та проблем зі сном. Тому, поряд із спробами провести деякий час на свіжому повітрі, збільшення кількості продуктів, багатих вітаміном D, у вашому раціоні може допомогти покращити сон.

Трав’яні чаї

Заміна однієї з щоденних чашок кави трав’яним чаєм, таким як ромашка, може допомогти поліпшити якість сну. Ромашковий чай допомагає зменшити тривогу, що, в свою чергу, може призвести до більш спокійного сну. Так само він містить антиоксиданти, які, як кажуть, зменшують безсоння.

Мед

Додавання трохи меду в полуденок або вечерю також може покращити якість сну. За словами Хабінакової, мед містить цукор глюкози, який може знизити рівень орексину в мозку – нейропептиду, що регулює неспання.

Горіх

Експерти зі сну рекомендують їсти горіхи, такі як волоські горіхи та фісташки. Вони, крім високого вмісту вітамінів і мінералів, є одними з продуктів, найбільш багатих мелатоніном. Через високий рівень мелатоніну вживання жмені цих горіхів перед сном може допомогти покращити якість сну.