У Черкасах камера відеоспостереження зафіксувала “екстренку”, яка перевищила швидкість, коли їхала на терміновий виклик до пацієнтів. Керівникові надійшло сповіщення про штраф за порушення ПДР, однак у патрульній поліції такі справи закривають. Про це розповів заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, пише сайт zmi.ck.ua.

За його словами, нині вже було зафіксовано 50 випадків, коли камери фіксували перевищення швидкості в “екстренки”, але поліцейські постанови скасовують. Олексій Білошицький розповідає, що інколи на фото чи на відео може бути непомітно, що це “швидка”, тоді керівники закладів медичної охорони можуть звернутися до правоохоронців щодо цього питання й справу буде закрито за їхнім зверненням.

“Таке трапляється. Надалі ми або самі виявляємо подібні випадки, або реагуємо на зверненя закладів. Ми такі постанови скасовуємо і справи закриваємо. Таких випадків у нас уже є майже 50. Із них – 29 було на заяви закладів медохорони, а інші виявили самостійно”, – каже Олексій Білошицький.

Він додає, що такі ситуації виникають через те, що патрульна поліція немає жодних списків виключень, що стосуються номерних знаків, окрім спеціалізованої реєстрації. Карети швидкої допомоги до цього переліку наразі не входять.

“Зараз ми ініціюємо зміни до наказу Міністерства внутрішніх справ, які регулюють реєстрацію транспортних засобів, а саме наявність спеціалізованих номерних знаків. Для “швидкої” має бути окремий зразок. Це допоможе вирішити повністю питання”, – розповідає Олексій Білошицький.

Також додає, що “швидкі” можуть відступати від норм правил у зв’язку з виконанням їхніх оперативних завдань, тобто допомоги людям у екстренних ситуаціях.