Він – пілот, вона – штурман. У сім’ї Салабаїв із Черкас екстремальне хобі – ралі. Поки що подружжя підкорюють українські траси, але мріють про перемогу на міжнародних змаганнях. Про це повідомляє «Сьогодні».

Максим відпрацьовує складні віражі. Адже від майстерності водія залежить швидкість подолання траси. А значить – і перемога.

– Ця вправа на володіння балансом автомобіля, його вагою і концентрацією, – коментує Максим Салабай.

А ось швидко підказувати потрібні маневри – це справа дружини водія Александріни. Адже одна помилка на повороті – і машина може перевернутися.

Від пропозиції чоловіка стати штурманом, зізнається Александріна, спочатку була не в захваті. Але зараз адреналін від гонки тільки в радість.

– Ти просто не встигаєш розуміти: страшно тобі, не страшно – наскільки швидко проходить ця траса, наскільки ти зайнята тим, щоб начитати стенограму. Ти просто читаєш, і ось – все, приїхали. Потім вже думаєш: «О, напевно було страшно», – розповідає гонщиця-любителька Александріна Салабай.

Вони перепробували різні види автоспорту: швидкісне маневрування і заїзди на короткі дистанції. Але рік тому захопилися ралі.

Поки подружжя Салабаїв беруть участь у національних змаганнях. Але мріють про міжнародні старти. Тренуванню приділяють хоча б день на тиждень.

Вони одружені 10 років. Виховують трирічного сина Хому. Кажуть, що спільне захоплення автоспортом тільки зміцнює їхню родину. Навіть подарунки один одному вибирають з прицілом: знадобиться на гонці чи ні.

– У цьому сезоні замість парфумів і нового взуття, я отримала автокрісло нове, шини, ремені безпеки, – сміється Александріна Салабай.