Фільм за казкою  уманчанина Сашка Лірника “Пекельна хоругва або різдво козацьке” на сьогодні є безперечним лідером глядацьких симпатій найпрестижнішої української кінопремії. Кількість голосів за казковий фільм значно перевищує голоси за інші кінострічки.

Казку знято на основі книги українського казкаря і сценариста Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». Проголосувати за улюблений фільм можна ТУТ.

Національна кінопремія «Золота Дзиґа», заснована Українською кіноакадемією, щороку присуджується українським кінематографістам за професійні досягнення. Цього року кінопремія вручатиметься вп’яте. Близько 450 кінопрофесіоналів — членів Української кіноакадемії — оберуть переможців у 22 номінаціях.

Глядачі також можуть зробити свій вибір, проголосувавши за улюблений фільм у номінації “Премія глядацьких симпатій”. Переможець за версією глядачів отримає статуетку “Золота Дзиґа” під час урочистої церемонії.

Окрім “Пекельниї хоругви”, серед номінантів, що мають черкаську історію: воєнна драма “Черкаси”, шевченківські “Безславні кріпаки” та “Тарас. Повернення”, комедія “Мої думки тихі”, фільм Михайла Іллєнка “Толока”.