Мандруюча за головою Черкаської ОДА фірма освоїть 88 млн. грн. га експлуатаційному утриманні доріг області. Про це свідчать дані результатів закупівлі на “Прозоро”, яку провело ДП “Служба місцевих автомобільних доріг в Черкаській області”, пише “Кропива“.

ТОВ “Комфорт буд сервіс” опікуватиметься екплуатаційним утриманням доріг Монастирищенського, Христинівського, Уманського, Тальнівського, Маньківського, Жашківського, Лисянського, Звенигородського, Шполянського, Катеринопільського районів. В результаті торгів ціна договору знизилася лише на 99 тис. грн. від очікуваної вартості.

Договір вартістю 88,2 млн. грн. укладено в червні, термін дії — до кінця року. В перелік робіт входить: ліквідація ямковості, облаштування дорожньої розмітки, облаштування бар’єрного огородження, догляд за штучними спорудами, скошування трави, прибирання сміття. Не передбачено договором зимове утримування.

В торгах виявили бажання взяти шість учасників, однак до аукціону були допущені лише два — ПП “Дорстрой” та ТОВ “Комфорт буд сервіс”. Двоє з недопущених учасників, ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ТОВ ШРБУ-48, безуспішно намагалися оскаржити рішення замовника. Так до прикладу, серед підстав недопущення ТОВ “Автомагістраль-Південь” було те, що в банківській гарантії тексту учасника вказувалося “5 банківських днів”, а не “5 робочих днів”, як прописано в тендерній документації.

Закупівля через автоматичні індикатори ризиків потрапила під моніторинг Державної аудиторської служби України. В результаті моніторингу було встановлено, що закупівля проведена з порушеннями. Було виявлено, що вимоги тендерної документації замовника порушують закон Про публічні закупівлі. Також аудиторська служба визнала неправомірним допущення до участі в аукціоні ПП “Дорстрой” та ТОВ “Комфорт буд сервіс”. До прикладу, ПП “Дорстрой” до своєї пропозиції надало гарантійні листи для надання послуг по інших районах області, які не є предметом цієї закупівлі.

За результатами аудиту, замовника було зобов’язано розірвати укладений договір. Однак договір не було розірвано, а замовник наразі звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом про скасування висновків аудиторської служби, перше засідання призначено у вересні.

ТОВ “Комфорт буд сервіс” було засноване у січні 2017 року. В 2017-2018 роках отримувало підряди за прямими угодами в підконтрольній Україні частині Луганської обасті, яка територіально входила до управління СБУ де проходив службу нинішній очільник Черкаської ОДА Роман Боднар. Там фірма займалася ремонтами закладів соціальної сфери.

Вже в цьому році, ТОВ “Комфорт буд сервіс”, з переважно орендованою технікою, за результатами торгів отримав значні підряди на експлуатаційне утримання доріг. Окрім згадуваної закупівлі на Черкащині, фірма отримала підряд на експлуатаційне утримання доріг в Житомирській області вартістю 137 млн. грн., де губернатором працює Віталій Бунечко.

До призначення на посаду голови Житомирської ОДА, Бунечко працював в керівному складі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (з дислокацією в Маріуполі). Там же працював і нинішній голова Черкаської ОДА Роман Боднар. До призначення на посаду голови Черкаської ОДА, Боднар, у вересні 2019, подавав декларацію кандидата на посаду заступника голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка.

Нагадаємо, що з призначенням на посаду голови Черкаської ОДА Романа Боднара, функцію замовника з виконання ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення передано Департаменту будівництва Черкаської ОДА, який очолив Роман Бохін з Миколаєва. Його заступницею та єдиною уповноваженою особою з закупівель стала Ірина Снісар, яка також до того працювала у структурі Миколаївської міської ради.

Натомість ДП “Службі місцевих автодоріг в Черкаській області” залишили переважно експлуатаційне утримання автошляхів. Його очолила Ганна Бутук, що також приїхала на Черкащину з Миколаєва. Цьогоріч експлуатаційне утримання автошляхів області замовили двома великими закупівлями, поділивши область навпіл. Один тендер виграв ТОВ “Комфорт буд сервіс”, інший ПП “Дорстрой”.