Не лише прикраса, а ще й функціональна річ для кожної оселі – так про свої вироби розповідає черкащанка Тетяна Бакутіна. Жінка створює вішаки для ключів і декорує їх шматочками шкіри, ґудзиками і монетами. Розповідає Суспільне.

Майстерня Тетяни Бакутіної заставлена готовими ключницями та деталями до них. Серед них – дельфіни, сови, слоненята.

“Я їх називаю панно-ключниці. Вони функціональні і красиві”.

За соснову для ключниць слугує прямокутна дошка. Найскладніше, зі слів майстрині, – прикріпити до неї гачки з мідного дроту: “Гачки я обплітаю ниткою з натурального льону. Також обов’язково роблю підвіс, щоб ключницю було зручно вішати”.

Подальше декорування – це вже політ фантазії, розповіла Тетяна. У роботі використовує ґудзики, монети, сітки, шматочки різних матеріалів. Спочатку надихалася схожими роботами в інтернеті, нині ж вже випрацювала власний стиль: “Я їх створюю, щоб порадувати себе і своїх близьких. Я це дуже люблю, мене це надихає. Я стараюсь працювати так, щоб на мою роботу говорили: «Супер! Гарно! Це неперевершено»”.

Сестра майстрині Світлана Лосєва в захваті від робіт Тетяни. З її слів, кілька робіт жінки прикрашають і її оселю.

“Мені подобаються Танині роботи. Це дійсно функціональна річ, котра має бути у кожного вдома, щоб людина не забувала і не губила ключі”.

Кожна робота індивідуальна не лише тому, що зроблена власноруч. Зі слів майстрині, у деталях ключниць закодовані різні символи:

“На одній з ключниць сова тримає на мотузці ключ, щоб ми розуміли для чого цей предмет. Я використовую шматочки шкіри як символ достатку. Також додаю гудзики і монети, які символізують багатство, щоб у будинку був достаток, щастя і здоров’я”.

Для свого захоплення жінка завжди намагається знайти вільний час. Зі слів майстрині, робота над ключницями допомагає їй подолати поганий настрій і дарує радість.