Члени виконкому Черкаської міської ради після засідання обговорили ситуацію із вирубкою дерев на ділянці по вулиці Лісова просіка, що викликала величезний суспільний резонанс. Запрошено було також генерального підрядника “Дніпробуд-центр”Альберта Норченка, який власне і вирубав сосни на площі приблизно один гектар.

Директор Департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін вважає, що забудовник не мав права на вирубку зелених насаджень, адже має документи на проведення підготовчих робіт, однак вони не дають права зносити дерева. Такий дозвіл дає можливість встановлювати огорожу, але не дозволяє вирубку дерев.

Утім, Норченко наполягає, що 23 червня минулого року комісія обстежила дерева і встановила компенсацію за них: 748 тисяч гривень за 262 дерева, з яких близько 60 було визнано сухостійними. А вказаний дозвіл дозволяє викорчовувати дерева, бо це і є підготовчі роботи.

Підрядник весь час наголошував, що вчинив “ганебний вчинок під впливом емоцій”, оскільки на нього тиснуть депутати з фракції “Голос”, і його нібито “шантажував” помічник депутата, ім’я якого він не назвав. Саме після цього він на емоціях дав “варварське і емоційне рішення” вирубати дерева:

“Ми вирубали дві смуги дерев і побачили, що вже не виходить, щоб таунхауси були в сосновому лісі, бо ліс уже не зовсім ліс. Я поспілкувався із забудовником і ми вирішили збільшити вартість будівництва, щоб згодом закупити нові дерева, аби посадити, а зараз вирубати старі насадження. До мене ж підійшов знайомий і передав слова: “передай шефу, що якщо він хоче тут будувати, то має заплатити 150 тисяч доларів. Так, потім я дав команду: “заваліть все, а потім будемо розбиратися з активістами, кому давати гроші, а кому ні”, за що мені соромно. Я прошу вибачення у жителів міста Черкаси. Це не виправдання для наших дій. Забудова не буде перевищувати вказаних у проекті 20 %, і всі зелені насадження будуть відновлені, бо вся родзинка цього проекту якраз і полягала в тому, що будинки мали бути в лісі”, – виступив він.

На це члени виконкому порадили йому звертатись до правоохоронних органів, бо подібні речі неприпустимі.

Норченко пообіцяв зробити це у найближчі дні, а також закупити 300 нових дерев, яким би не було рішення суду.

Нагадаємо, 20 лютого в мікрорайоні Лісовий почали зрізати сосни. Там планувалось будівництво танхаусів. Міський голова Анатолій Бондаренко назвав забудовників цинічними вандалами та запевнив, що кожен має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс місту. Далі ж очільнік міста відгукнувся на заклик активістів та приїхав на зустріч з ними. Активісти зареєстрували петицію на сайті міськради, яка зібрала необхідну кількість підписів менше, ніж за день. Тоді, на сесії міськради, після мирної акції проти вирубки дерев та бурхливих обговорень, містобудівні умови скандальному забудовнику скасували. 4 березня в прокуратурі повідомили, що зареєстрували кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу за частиною 4 статті 246 ККУ. 8 березня суд задовольнив клопотання прокуратури і заборонив вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки.